Iza Łęcka Iza Łęcka 06.07.2020 07:35
GTA 5
978V

GTA 5 w VR od Rockstar? Twórcy L.A.Noire: The V.R. Case Files poszukują ludzi do gry AAA

Twórcy L.A.Noire: The V.R. Case Files potwierdzają prace nad nowym tytułem Rockstar. Deweloperzy podejmą się wsparcia wirtualnej rzeczywistości dla gry AAA w otwartym świecie. Analizując kalendarz wydawniczy studia, wydaje się prawdopodobne, że GTA 5 może zawędrować do VR.

Rockstar na przestrzeni ostatnich lat skupia się wyłącznie na rozwoju GTA 5 i Red Dead Redemption 2, choć w ubiegłym roku na rynku zadebiutowała interesująca pozycja. Mowa o L.A.Noire: The V.R. Case Files, za który odpowiadał Videogames Deluxe Sydney. Kolejne oddziały Rockstar (San Diego, Toronto, North, Leeds) pomagały w pracach, jednak to deweloperzy z Sydney wykonali główną część prac.

Obecnie Videogames Deluxe Sydney potwierdza, że przygotowuje się do nowego projektu, którym jest gra AAA w otwartym świecie od Rockstar, a twórcy z Sydney zapewnią rozgrywkę w wirtualnej rzeczywistości. Deweloperzy nie potwierdzają, czy będziemy mieć do czynienia z nowym projektem lub przeniesieniem gotowego tytułu, ale obserwując od pewnego czasu poczynania Rockstar – możemy podejrzewać jedno: Elon Musk ponownie może mieć powody do żartów.

Videogames Deluxe Sydney nie jest wielkim i znanym studiem, więc trudno oczekiwać, by Rockstar powierzyło zespołowi rozwijanie gry AAA w otwartym świecie od podstaw, jednak po zadowalających recenzjach L.A.Noire: The V.R. Case Files, twórcy mogli otrzymać za zadanie przeniesienie największego skarbu Rockstar: GTA 5.

Teraz główny oddział pracuje nad zaoferowaniem Grand Theft Auto V dla PS5 i Xboksa Series X, więc zaproponowanie wsparcia VR mogłoby okazać się kolejną dobrą decyzją. Musimy czekać na oficjalne doniesienia, które najpewniej nadejdą dopiero za kilka miesięcy, choć oficjalne wsparcie GTA 5 dla VR może już znajdować się w produkcji. W lutym informowaliśmy o modyfikacji, która umożliwia pełne doświadczenie Los Santos, jednak wciąż brakuje oficjalnego wsparcia wydanego przez deweloperów.

Jedno jest pewne: Rockstar nie rezygnuje z wirtualnej rzeczywistości.

Video Games Deluxe nowa gra

Źródło: allgamesdelta + https://www.linkedin.com/company/video-games-deluxe/

Tagi: GTA 5 Rockstar Videogames Deluxe Sydney vr wirtualna rzeczywistość