Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 05.07.2020 11:39
Resident Evil Village to niekoniecznie Resident Evil 8 - informuje Capcom
1657V

Resident Evil Village to niekoniecznie Resident Evil 8 - informuje Capcom

Od momentu zapowiedzi, nie jest do końca jasne,czy mówiąc o Resident Evil Village przytaczać liczbę 8. Trochę światła rzucił na to jeden z twórców gry.

Resident Evil Village to według dostępnych informacji bezpośrednia kontynuacja Resident Evil VII. Tym bardziej mówiąc o nowej odsłonie, automatycznie wspomina się liczbę 8. Jak się jednak okazuje, twórcy wolą, żeby gracze w ten sposób nie nazywali najnowszej części.

Redakcja Famitsu miała okazję porozmawiać z dwoma producentami gry, jakimi są Tsuyoshi Kanda i Peter Fabiano. Podczas rozmowy padło pytanie o to, dlaczego Resident Evil Village nie nazywa się po prostu Resident Evil 8. Tym bardziej, że w logo gry widnieje rzymska ósemka - podobnie jak w przypadku poprzednika.

Wioskę można określić głównym bohaterem gry i postąpiliśmy w ten sposób, żeby gracze faktycznie to zrozumieli.

W następnym zdaniu twórcy wyrazili nadzieję, że właśnie w ten sposób gracze będą określać zbliżającą się odsłonę. Resident Evil Village ma pojawić się w przyszłym roku, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że produkcja gry trwa już 3,5 roku. Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że ma to być jedna z najdłuższych odsłon w serii.

Źródło: https://kotaku.com/why-resident-evil-village-isnt-called-resident-evil-8-1844243667

Tagi: Capcom Resident Evil Village