Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 05.07.2020 08:30
PS5 produkcja w fabrykach
3501V

PlayStation. Fabryka w Kisarazu, w Japonii, montuje i wypuszcza konsole co 30 sekund

Choć wciąż pojawia się dużo obaw odnośnie do tegorocznej premiery PlayStation 5, to biorąc pod uwagę ujawnione możliwości fabryk przy PS4, wydaje się, że wszystko powinno potoczyć się pozytywnie. 

PlayStation 5 to jedna z konsol przyszłej generacji, które mają zadebiutować jeszcze w tym roku. Wciąż musimy czekać na cenę, choć ta ma zostać niedługo ujawniona. Po tym pozostanie nam wyczekiwać już tylko na datę premiery i ostateczne potwierdzenie tego, czy uda się dotrzymać tegorocznego planu i wydać ją jeszcze przed nadejściem 2021 roku. 

Opinie na temat premiery są bardzo różne i niemały wpływ ma na to fakt, jak zaawansowanym sprzętem ma być konsola od Sony. Wiele mówi się o tym, że wpływ koronawirusa nie przejdzie bez śladu, ale najnowsze doniesienia z jednej z japońskich fabryk pozwalają z optymizmem patrzeć naprzód.

Mowa o tej, która mieści się w Kisarazu (zdjęcie poniżej). Jak przekazują informatorzy, konsola PlayStation 4 wypuszczana jest z taśm produkcyjnych co 30 sekund! Cała lina jest w bardzo dużym stopniu zautomatyzowana przez roboty firmy Mitsubishi i ma długość ponad 31 metrów. Taśma produkcyjna zakładu jest regularnie ulepszana, aby utrzymać rentowność produkcji, nawet gdy sprzedaż konsol zacznie zwalniać pod koniec cyklu życia.

Jeśli jesteście natomiast zainteresowani dogłębną analizą prac w fabryce, w Kraju Kwitnącej Wiśni, to zachęcam do zapoznania się z całym, długim artykułem na ten temat. Bardzo duża jego część skupia się na zagadnieniach z robotyki, więc bez wątpienia nie trafi do wszystkich. 

Sony Kisarazu fabryka

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/07/04/playstation-production-plant-kisarazu/

Tagi: japonia produkcja ps4 ps5