Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2020 14:01
PS5 PlayStation 5 Sony
3744V

PS5 to „arcydzieło” wśród zaprojektowanych systemów. Epic Games chwali urządzenie Sony

PS5 jeszcze w tym roku trafi do graczy i Epic Games jest mocno zaangażowane w projekt urządzenia. Firma odpowiedzialna za Fortnite oraz silnik Unreal Engine nie ukrywa, że najnowszy sprzęt Sony to rewolucyjna konsola oferująca nową jakość rozgrywki.

Pod koniec roku najwięksi fani marki PlayStation postawią w swoich domach PS5 i choć Phil Spencer nie obawia się konkurencji wierząc w siłę i możliwości Xboksa Series X, Epic Games ponownie chwali urządzenie Japończyków.

W najnowszym numerze Official PlayStation Magazine UK ponownie został podjęty temat PlayStation 5 i tym razem w sprawie urządzenia wypowiedział się Nick Penwarden. Wiceprezes ds. inżynierii uważa, że nadciągający sprzęt to prawdziwe arcydzieło:

„PlayStation 5 jest arcydziełem wśród zaprojektowanych systemów. Nie tylko umożliwia ogromny skok wydajności obliczeniowej i graficznej, ale jest także rewolucyjne pod względem technologii pamięci masowej i kompresji danych, uwalniając nowe rodzaje gier i zapewniając graczom wiele wrażeń.”

Epic Games współpracuje z Sony od wielu lat, a nawet Unreal Engine 5 został przebudowany, by wydobyć z PS5 wszystkie możliwości, więc przedstawiciele korporacji na pewno znają wszystkie możliwości PlayStation 5.

Teraz pozostaje już tylko zaczekać na kolejną prezentację PlayStation 5, podczas której pewnie zobaczymy kolejne możliwości japońskiego sprzętu.

Źródło: https://www.psu.com/news/epic-games-ps5-is-a-masterpiece-of-systems-design/

Tagi: PlayStation 5 PS5 sony unreal engine 5