Iza Łęcka Iza Łęcka 02.07.2020 07:37
PS5 Sony PlayStation 5
3106V

Cena PS5 może zostać wkrótce ujawniona. Roberto Serrano zdradza plany Sony

Sony przygotowuje się do bardzo ważnego ogłoszenia. Jeszcze w lipcu ma zostać opublikowana wiadomość potwierdzająca cenę oraz datę premiery PS5. Zgodnie z doniesieniami, w tym dniu japoński producent rozpocznie także zbieranie zamówień przedpremierowych.

Nie jest to wciąż oficjalna wiadomość, ale pochodzi ze źródła, które w ostatnich dniach udowodniło swoją wartość. Roberto Serrano to były redaktor naczelny 4news.it, który jako jeden z pierwszych podał datę rozpoczęcia The Future of Gaming. Teraz dziennikarz wspomina o kolejnym ważnym dniu dla japońskiej giganta branży.

Zgodnie z wypowiedziami Włocha, 13 lipca (lub wcześniej jeśli Sony zmieni plany) zostanie przedstawiona data premiery i cena PS5. W tym dniu ruszą także zamówienia przedpremierowe. Producent tym razem nie zaprosi graczy na wydarzenie, więc najprawdopodobniej wszystko zostanie przedstawione na blogu PlayStation.

Doniesienie w żaden sposób nie jest potwierdzone, lecz jeżeli okaże się prawdą i Sony rozpocznie przedsprzedaż PlayStation 5 już w lipcu, to moglibyśmy mówić o kolejnym zaskakującym ruchu Japończyków. Długo oczekiwaliśmy na  prezentację szczegółów dotyczących PS5, podczas The Future of Gaming zaserwowano sporo obiecujących gier, a obecnie Sony poszłoby o krok dalej i przedstawiłoby najważniejsze informacje o next-genie.

Jakiś czas temu Roberto Serrano wspomniał również, że The Initiative przedstawi na imprezie Microsoftu swoją pierwszą grę. Wiadomość została potwierdzona wczoraj przez redakcję VGC, która ową informację otrzymała także ze swoich źródeł.

Źródło: Twitter: geronimo_73

Tagi: PlayStation 5 ps5 sony