Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 04.07.2020 13:21
Powrót do Przeszłości 35 lat
1130V

Powrót do Przyszłości obchodził 35. urodziny. Fani na całym świecie wspominają kinowy hit

Jeden z największych hitów kina, "Powrót do Przyszłości", obchodził wczoraj 35. urodziny. Fani oraz twórcy świętują i wspominają genialną produkcję Roberta Zemeckisa.

"Powrót do Przyszłości" stanowi dla wielu osób jeden z największych przełomów kinematografii Sci-Fi. Historia Marty'ego McFly do dziś zachwyca widzów na całym świecie, a The DeLorean DMC-12 jest obecnie obiektem kultu. To po prostu kawał dobrego kina, który zdążył rozszerzyć się na wszystkie gałęzie popkultury

Produkcja trafiła do kin 3 lipca 1985 roku, a więc wczoraj mogliśmy świętować 35. urodziny produkcji! Warto przy tej okazji wspomnieć, że film zarobił aż 12 różnych, ważnych nagród - w tym Oscara za Najlepszy Montaż Dźwięku. W box office przyniósł twórcom zarobek na poziomie 391 milionów dolarów na całym świecie, przy budżecie około 19 milionów. 

Całość okazała się tak wielkim hitem, że później (kolejno w 1989 i 1990) powstały kolejne dwie części, które domknęły kultową trylogię. Jestem ciekaw, jak Wy wspominacie całą serię, a w szczególności pierwszą jej odsłonę? Mieliście okazję oglądać ją w kinach, czy nadrabialiście po latach? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://comicbook.com/movies/news/back-to-the-future-anniversary-fan-reactions-celebrate/#3

Tagi: Back to The Future kino Powrót do Przeszłości