Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.07.2020 21:30
Heavenly Bodies PlayStation Indies
2026V

PlayStation Indies zaprezentowało 9 gier na PS5, PS4 i nawet na Xboksa Series X. Zobaczcie wszystkie tytuły

Sony ujawniło dzisiaj inicjatywę PlayStation Indies, dzięki której zobaczyliśmy 9 gier zmierzających na PS5 i PS4. Mogliśmy mieć pewność, że niektóre tytuły trafią także na sprzęt Microsoftu i Amerykanie potwierdzili gry, które trafią na Xboksa Series X.

Sony chce wspierać niezależnych deweloperów i oferować im odpowiednią promocję, więc powołano specjalny zespół, którego szefem został Shuhei Yoshida. Były szef SIE Worldwide Studios nadzoruje teraz prace niezależnych deweloperów i Japończyk ma zapewnić szereg ciekawych gier, które trafią na PlayStation 5 i PlayStation 4. Dzisiaj Sony zaprezentowało aż dziewięć nowych tytułów – wcześniej pisaliśmy o F.I.S.T.: Forged In Shadow Torch oraz Worms Rumble.

Maquette to pierwszoosobowa gra logiczna, w której gracze trafią do niezwykłego świata. Śmiałkowie na specjalnej makiecie będą mogli ustawiać rzeczy, które będą materializować się w świecie gry. W rezultacie postawienie małego klucza na planszy pozwoli nam stworzyć duży most. Deweloperzy podkreślają, że produkcję trudno „opowiedzieć” – to po prostu trzeba zobaczyć.

Where the Heart Is to „narracyjna przygoda o rodzinie”. Gracze podczas rozgrywki mają przeżyć niezapomnianą historię, a cała opowieść ma zmusić zainteresowanych do przemyśleń na tematy nam najbliższe.

Creaks to nowa gra logiczna od twórców Machinarium i Samorost. Deweloperzy chcą zachwycić graczy grafiką, animacjami, udźwiękowieniem oraz oryginalnymi wydarzeniami. W grze mamy działać we własnym tempie i powoli rozwiązywać dziesiąki starannie zaprojektowanych łamigłówek. Gra będzie przeładowana zagadkami i sekretami.

Heavenly Bodies to ciekawa propozycja, w której gracze wcielą się w astronautę. Jego zadaniem będzie wykonywanie najróżniejszych misji na stacji kosmicznej, ale podczas rozgrywki będziemy mierzyć się z licznymi problemami.

Recompile zaprosi graczy do „oszałamiającego, cyfrowego świata”. Zainteresowani będą eksplorować świat, hakować różne urządzenia i korzystać z broni. Twórcy stawiają na ciekawą stylistykę, a o udźwiękowienie zadba Aoife O’Donovan.

Carto jest natomiast przygodówką, w której gracz wyląduje w unikalnym świecie – podczas zabawy będziemy go swobodnie zmieniać, by móc rozwiązać zagadki. Dobrze mechanikę przedstawia zwiastun. Naszym zadaniem będzie doprowadzić bohaterkę i jej przyjaciół do domu.

Haven to opowieść zakochanych, którzy uciekli na zapomnianą planetę, bo tylko na niej mogą żyć razem. W trakcie rozgrywki gracze wcielą się w Yu lub Kaya i będą przemierzać intrygujący świat.

Sony zapowiedziało, że wszystkie gry z PlayStation Indies zmierzają na PS5 i PS4 – potwierdza to poniższy zwiastun zbierający zapowiedzi. Jednocześnie Carto oraz Recompile trafią także na platformy Microsoftu.

Tagi: Carto Creaks Haven Heavenly Bodies Maquette PlayStation Indies Recompile Where the Heart Is