Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 30.06.2020 09:59
Ace Combat 7
746V

Ace Combat obchodzi 25 urodziny. Bandai Namco chwali się sprzedażą Ace Combat 7

Ace Combat 7: Skies Unknown zgarnęło świetne oceny i nadal cieszy się dużą popularnością wśród fanów lotnictwa. O marce postanowiło nam dzisiaj przypomnieć Bandai Namco.

Japoński wydawca ma dobre powody, by przypominać o marce Ace Combat. Przede wszystkim to 25-lecie lotniczej serii. Pierwsza odsłona Ace Combat (znana jeszcze wtedy jako "Air Combat") debiutowała na rynku japońskim dokładnie 30 czerwca 1995 roku.

Bandai Namco podziękowało na Twitterze wszystkim graczom za 25 lat "wspólnego latania". W Japonii odbywa się aktualnie jubileuszowe wydarzenie, w trakcie którego można wygrać grafiki z autografem reżysera marki, Kazutoki Kono oraz joystick z podpisem tego dewelopera.

Druga ważna informacja od Bandai Namco dotyczy sprzedaży wydanego w 2019 roku Ace Combat 7: Skies Unknown. Gra rozeszła się już w nakładzie ponad 2 milionów kopii, co satysfakcjonuje wydawcę i praktycznie gwarantuje powstanie kolejnych odsłon lotniczej serii.

Jak wy wspominacie markę Ace Combat? Która jej odsłona jest wg was najlepsza? Osobiście największy sentyment mam do wspaniałego Ace Combat 3: Electrosphere, ale oczywiście w serii można znaleźć więcej bardzo mocnych odsłon. 

Źródło: https://www.gematsu.com/2020/06/ace-combat-7-skies-unknown-shipments-and-digital-sales-top-two-million

Tagi: Ace Combat 7: Skies Unknown Bandai Namco Project Aces