Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.06.2020 22:32
Xbox Series S
1831V

Xbox Series S ma zostać ujawniony w sierpniu. Microsoft zmienił plany przez wydarzenia na świecie

Microsoft chciał w czerwcu zaprezentować tańszą wersję next-gena. Xbox Series S nie został ujawniony i najwidoczniej jego pokaz odbędzie się dopiero w sierpniu. Wtedy to korporacja może mówić o cenie nowej generacji.

W maju Microsoft zapowiedział Xbox 20/20, czyli swoją „Drogę do Xboksa Series X”. Korporacja chciała systematycznie spotykać się z fanami, by przygotowywać graczy na nową generację. Dzisiaj możemy mieć pewność, że w czerwcu nie będziemy świadkami imprezy, więc Tom Phillips z Eurogamera postanowił podzielić się swoimi spostrzeżeniami.

Jego zdaniem Microsoft w pierwotnym planie chciał w czerwcu pokazać Xboksa Series S – korporacja musiała jednak dostosować prezentację do wydarzeń na świecie. Podobnego zdania w swoim czasie był Jeff Grubb z Venturebeat, który podkreślił, że Amerykanie zmienili plany i w czerwcu nie odbędzie się duży pokaz Microsoftu.

Co jednak ważne, zamiast tego na blogu pojawiły się między innymi informacje dotyczące Wstecznej Kompatybilności oraz Smart Delivery. Nie możemy tutaj jednak mówić o konkretnym wydarzeniu z serii Xbox 20/20.

Jeśli w lipcu otrzymamy pokaz gier first-party, to Xbox Series S ma nadejść dopiero w sierpniu. Wtedy to Microsoft może także mówić na temat ceny nowej generacji – w końcu będzie to najlepszy moment na pokazanie dwóch wersji.

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/2020-06-29-microsoft-will-close-out-june-without-a-big-xbox-20-20-moment

Tagi: microsoft xbox xbox series s xbox series x