Iza Łęcka Iza Łęcka 29.06.2020 07:00
The Last of Us 2 Joel
1491V

The Last of Us 2 wciąż podbija Wielką Brytanię. Przygoda Ellie pokonała ostatnie premiery

Brytyjczycy wciąż biegają po Seattle wcielając się w Ellie. The Last of Us 2 jest nadal najchętniej kupowaną produkcją na Wyspach i pomimo dużego spadku sprzedaży, tytuł pokonał ubiegłotygodniowe premiery.

Sony podało wyniki sprzedaży The Last of Us 2 z trzech pierwszych dni od debiutu, co tylko potwierdziło rekordowe zainteresowanie produkcją. Gracze wciąż chętnie sięgają po tytuł Naughty Dog, czego dowodem są najnowsze wyniki z Wielkiej Brytanii.

The Last of Us Part II zanotowało 80% gorszą sprzedaż niż w ubiegłym tygodniu, ale i tak znalazło się na pierwszym miejscu rankingu najchętniej kupowanych tytułów w UK. Spadek zainteresowania jest duży, jednak jest to typowe dla tytułów cieszących się tak ogromną popularnością w dniu premiery – dla porównania: Uncharted 4 (wcześniej najszybciej kupowana gra Sony) odnotowało w drugim tygodniu spadek na poziomie 78%.

Do najlepszej dziesiątki powróciło The Last of Us: Remastered, które odnotowało 82% wzrost sprzedaży, a sporą niespodzianką rankingu jest Bravely Second: End Layer. Gra z Nintendo 3DS-a osiągnęła trzykrotnie większą sprzedaż niż w lutym 2016 roku, a ogólny wynik pudełkowego wydania został niemal podwojony w ciągu jednego tygodnia. Przyczyną jest duża obniżka – Brytyjczycy mogli kupić grę za 2,49 funta lub 3,99 funta za limitowaną edycję.

Jedyne dwie znaczące premiery tygodnia SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated (3 miejsce) i Assetto Corsa Competizione (12 lokata) nie podbiły rynku, choć THQ Nordic może mówić o niezłym rezultacie dla przygody Kanciastoportego.

Wyniki sprzedaży z Wielkiej Brtanii (w tygodniu kończącym się 27 czerwca)

  • The Last of Us Part 2 (1 - wynik z ubiegłego tygodnia)
  • Bravely Second: End Layer (powrót na listę)
  • SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated (nowość)
  • Ring Fit Adventure (2)
  • Animal Crossing: New Horizons (12)
  • FIFA 20 (3)
  • Mario Kart 8: Deluxe (4)
  • Grand Theft Auto 5 (6)
  • The Last of Us: Remastered (17)
  • Minecraft (7)

Jesteście zainteresowani tematem The Last of Us? Sprawdźcie nasze teksty dotyczące ewentualnej, trzeciej części oraz serialu przygotowywanego przez Sony i HBO.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-28-3ds-spongebob-squarepants-and-the-last-of-us-part-2-lead-uk-charts

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II