Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 27.06.2020 19:17
Shakedown: Hawaii Wii Wii U
759V

Shakedown: Hawaii wyląduje na Steam oraz... Wii i Wii U

Shakedown: Hawaii to kolejna po Retro City Rampage gra parodiująca dokonania oraz styl pierwszych odsłon Grand Theft Auto i podobnie jak poprzednik, tytuł wychodzi na prawie wszystkie platformy do grania - nawet te od dawna martwe.

Po udanej premierze tytułu na Epic Games Store, PlayStation 4, PlayStation Vita, Nintendo 3DS oraz Switchu, ekipa Vblank Entertainment postanowiła podjąć się niemałego eksperymentu, będącego już tak naprawdę sztuką dla sztuki - albo po prostu dla kolekcjonerów.

Oprócz takich oczywistości jak premiera gry na Steamie, która nastąpi już w sierpniu tego roku, niezależni deweloperzy postanowili przenieść swoje hawajskie dzieło na Nintendo Wii oraz Wii U. Z oficjalnych danych wynika, że Shakedown Hawaii będzie ostatnią grą wydaną oficjalnie na obu tych platformach - ostatnio na Wii ukazało się tylko Just Dance 2020, zaś na Wii U ostatnią poważną pełną grą było Darksiders II: Deathinitive Edition

W przypadku parodii GTA na Wii, ta ruszy w obieg już 9 lipca i będzie dostępna wyłącznie w formie fizycznej (co zrozumiałe) w liczbie zaledwie 3 tysięcy egzemplarzy - co jest nie lada gratką dla kolekcjonerów. Ponadto edycja na Wii U trafi na rynek w podobnym okresie co cyfrowa wersja na Steam. 

Źródło: https://www.vblank.com/20200626_sh_wii.php

Tagi: Shakedown: Hawaii Vblank Entertainment