Iza Łęcka Iza Łęcka 26.06.2020 09:41
Fable 4
885V

Fable 4 na lipcowym pokazie Xbox Series X? Gracze odkryli poszlakę

Na lipcowym pokazie gier first-party Xbox Game Studios możemy zobaczyć nowe Fable - taką niespodziankę sugerują gracze, którzy natrafili na nowe konto na Twitterze. Gra trafi już na Xboksa Series X.

W lipcu zobaczymy next-genowe gry opracowywane przez Xbox Game Studios specjalnie dla Xboksa Series X. Phil Spencer nawiązując do nadchodzącego wydarzenia, wyraził ostatnio swoją pewność co do potencjału nowej konsoli oraz pokazu.

Gracze wierzą, że podczas eventu będziemy świadkami zaskakującego ogłoszenia – zobaczymy nowe Fable. Podstawą  takich spekulacji stało się najświeższe odkrycie: na Twitterze pojawiło się nowe konto „@fable”, co sugeruje, że będzie to oficjalny środek komunikacji z sympatykami IP. Aktualnie profil jest zamknięty, zamiast nazwy jest „Placeholder”. Trzeba podkreślić, że profil został utworzony w marcu.

Zgodnie z plotkami, nad nowym Fable pracuje Playground Games. Microsoft nie tylko kupił nowe studia, ale znacząco powiększył liczbę pracowników posiadanych już zespołów. Nie jest tajemnicą, że twórcy serii Forza Horizon posiadają już nowy zespół, który pracuje nad "tajnym RPG".

Nie możemy się spodziewać rychłego debiutu tytułu, wydaje się więc bardzo możliwe, że nowe Fable będzie oferowało pełnię next-genowych doświadczeń. Jak wiadomo, Microsoft planuje obecnie wspierać dwie generacje, by gracze nie musieli pod koniec roku decydować się na zakup Xboksa Series X, który nadszarpnąłby domowy budżet. W pewnym momencie rozwijane jednak będą gry przeznaczone wyłącznie na next-geny – nowe Fable może być jedną z takich pozycji.

Fable 4 Twitter

Źródło: Mateusz - dzięki!

Tagi: fable microsoft Xbox Game Pass xbox series x