Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.06.2020 00:11
ps5 xbox series x sony microsoft
4503V

Phil Spencer nie obawia się PS5. Szef marki Xbox mówi o przewadze Xboksa Series X

Phil Spencer jest przekonany o sile Xboksa Series X. Podczas cyfrowej konferencji Gamelab Live, szef marki Xbox podkreślił, że nie obawia się PS5. Przedstawiciel Microsoftu skomentował wydarzenie The Future of Gaming od Sony.

Na The Future of Gaming zobaczyliśmy wiele świetnych gier oraz Sony pokazało PS5. Imprezę oczywiście oglądał Phil Spencer, który podczas konferencji Gamelab Live postanowił skomentować działania japońskiej korporacji.

Szef marki Xbox podkreślił, że oglądał pokaz i Sony wykonało „dobrą robotę”. Spencer zaznaczył, że bardzo dobrze jest widzieć, co tak naprawdę przygotowało Sony – Phil nie ukrywa, że cieszy go prezentacja gier oraz samego PlayStation 5.

Następnie przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że tak naprawdę po tym pokazie czuje się bardzo dobrze, ponieważ jego zespół zadbał o odpowiedni sprzęt:

„Będąc szczerym, czułem się dobrze po obejrzeniu ich prezentacji. Myślę, że korzyści sprzętowe, które przygotowaliśmy pojawią się, gdy będziemy rozmawiać o naszych grach, częstotliwości odświeżania i innych rzeczach.”

Następnie Spencer podkreślił, że prezentacja Japończyków pomogła Microsoftowi, ponieważ teraz Amerykanie wiedzą, na czym muszą się skupić. Szef marki Xbox jest jednak przekonany, że MS zadbał odpowiednią przewagę:

„Pomyślałem, że wykonali dobrą robotę, bo przygotowali to dobrze, ale gdy myślę o pozycji, w której się znajdujemy, z grami które będziemy mogli pokazać i jak one będą działać, a także o naszej przewadze sprzętowej, sądzę, że znajdujemy się na bardzo dobrej pozycji.”

Microsoft w lipcu zaprezentuje gry first-party i Spencer dodał, że czuje się dobrze przed następnym pokazem. Jego zespół skorzystał z opinii zwrotnych po ostatnim Inside Xbox, a ważnym elementem prezentacji będzie Halo Infinite.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/xbox-boss-feels-series-x-has-a-launch-games-and-hardware-advantage-over-ps5/

Tagi: Microsoft playstation 5 ps5 Sony xbox series x