Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 04.06.2019 10:29
Fable
1601V

Konkrety o Fable 4. Plotki zapowiadają wielką grę

Microsoft nie zapomniał o marce Fable, które podobno jest rozwijane przez drugi zespół z Playground Games. Podobno nie możemy liczyć na rychłą premierę, ale już teraz pojawiły się w Sieci konkretne informacje dotyczące Fable 4.

Nie możemy liczyć na szybką premierę Fable 4, ale gra podobno wygląda coraz lepiej. W Sieci pojawiły się przecieki, z którymi walczy Microsoft – oryginalny post zniknął z Reddita i podobno Amerykanie starali się zablokować publikację dotyczącą produkcji.

Oferta Tygodnia na Xbox Live

Fable 4 – fabularny restart

Tłem wydarzeń Fable 4 jest podobno wizja szalonego króla, który odbudował magiczne wieżę i za ich pomocą sprowadził na planetę asteroidy. Wszystko legło w gruzach, Aurora i Albion zostały zniszczone, a fanatyk dopilnował, by podobne atrakcje miały odbyć się ponownie. Gracz nie będzie mógł bezpośrednio doświadczyć tych wydarzeń, ponieważ główna oś fabuły ma rozgrywać się kilka tysięcy lat po katastrofie.

To właśnie z tego powodu fani trafią do zupełnie nowych miejsc i na nowe kontynenty, ponieważ asteroidy wpłynęły na cały świat. Autorzy postawili na motyw średniowiecza, a naszym zadaniem będzie powstrzymanie kolejnego ataku asteroid.

W tytule nie zabraknie znanych twarzy – powróci między innymi Theresa, która trafiła do nowego świata za pomocą Drzwi Demonów. Studio ponownie zaoferuje nam Gildię Bohaterów, a jednym z elementów fabuły są podobno podróże w czasie. Jednym z naszych przeciwników będzie kolejny raz Jack of Blades.

Fabule 4 – nowy świat, nowe możliwości

W najnowszej grze Microsoftu poznamy opowieść za pomocą pierwszoosobowej lub trzecioosobowej kamery, a autorzy zapewnią bardzo rozbudowany edytor bohatera. Twórcy zaoferują w pełni otwarty świat, w którym zabraknie... Broni palnej. Jest to spowodowane wspomnianą katastrofą i cofnięciem społeczeństwa w temacie technologii.

W Fable 4 otrzymamy możliwość budowania miast – mechanika będzie związana z głównym wątkiem fabuły, jednak autorzy pozwolą nam całkowicie zrezygnować z opowieści. Jeśli tak zrobimy, to po prostu nigdy nie zostaniemy bohaterami. Całość ma śmigać na Unreal Engine, a obok fabularnej kampanii w Fable 4 ma znaleźć się tryb sieciowy... Choć aktualnie nie znamy jakichkolwiek szczegółów dotyczących wariantu zabawy.

Fabule 4 – to kiedy ta prezentacja?

Według wielu plotek to Playground Games (autorzy serii Forza Horizon) pracują nad nowym Fable. Nie musimy obawiać się o przyszłość zręcznościowych wyścigów, ponieważ PG utworzyło drugi zespół, do którego dołączyło wielu utalentowanych twórców. Nie możemy liczyć na szybką premierę, ponieważ prace nad pozycją mają wciąż znajdować się we wstępnej fazie, ale może na tegorocznym E3 otrzymamy podstawowe informacje, by na kolejnym zobaczyć porządny zwiastun? Brzmi jak dobry plan.

Polecamy: 

Źródło: https://removeddit.com/r/GamingLeaksAndRumours/comments/bwbdv2/new_fable/

Tagi: fable fable 4 Microsoft PlayGround Games xbox one