Iza Łęcka Iza Łęcka 25.06.2020 13:30
xbox series x i pad
2862V

Sprzedaż Xboksa Series X w ramach abonamentu będzie kluczowa dla Microsoftu

Microsoft spogląda w stronę graczy, również tych, którzy borykają się z problemami finansowymi. Podczas ostatniej rozmowy z Philem Spencerem ponownie poruszono kwestię sprzedaży next-gena w ramach Xbox All Access.

Włodarze Microsoftu już niejednokrotnie podkreślali swoje stanowisko wobec sytuacji Xboksa Series X - „najpotężniejsza konsola w historii” ma być przede wszystkim korzystna cenowo dla nowych nabywców. Phil Spencer odnosząc się do kwestii ceny, możliwości sprzętu oraz gier, wiele razy mówił o dobrze wykonanej pracy swojego zespołu, co również mogliśmy przeczytać we wczorajszej wiadomości.

Xbox Series X w abonamencie kluczowy dla Microsoftu

W obliczu płynnie zmieniającej się sytuacji gospodarczej na świecie, Microsoft planuje dopracować model sprzedaży Xboksa Series X do panujących warunków. Tutaj z pomocą może przyjść wspominany już przez nas program Xbox All Access. Podczas ostatniej konferencji Gamelab Live Spencer mówił o możliwości kupienia nowego sprzętu unikając dużego, jednorazowego wydatku:

"Xbox All Access będzie miało kluczowe znaczenie zarówno dla naszej premiery Xboksa Series X, jak i dla całej generacji. Chcemy zachęcić całą naszą bazę klientów, oferując opcje i możliwości jakimi tylko dysponujemy."

Szef marki Xboks zwraca szczególną uwagę na trudny czas dla premiery nowych konsol – wielu graczy, którzy chcieliby zatopić się w doświadczeniach oferowanych przez nową generację, mierzy się z problemami ekonomicznymi. Dlatego też branża gier powinna oferować więcej opcji dla klientów:

"Bez względu na to, czy chodzi o Game Pass i uzyskanie dostępu do setek gier za mniejszą kwotę każdego miesiąca, czy też o takie rzeczy jak Xbox All Access, które pozwolą nam wejść w nową generację sprzętu bez dużych początkowych kosztów, myślę, że będą to ważne rzeczy w obecnie panującej sytuacji gospodarczej.”

Zaoferowany model kupna Xboksa Series X w ramach abonamentu Xbox All Access może okazać się korzystną opcją dla wielu sympatyków marki. Wciąż jednak pozostaje nam oczekiwać na oficjalne ogłoszenie dotyczące ceny next-gena. Możliwe, że również w tym czasie zostanie zaprezentowany model Xboksa Series S – już z rana informowaliśmy Was, że deweloperzy pracują nad wersjami gier na jeszcze nieujawnioną, tańszą wersję konsoli.

Źródło: https://gamingbolt.com/subscription-models-will-be-critical-to-xbox-series-x-launch-phil-spencer

Tagi: abonament Phil Spencer premiera xbox series x xbox all access Xbox Series X