Iza Łęcka Iza Łęcka 25.06.2020 07:00
Xbox Series S
2613V

Xbox Series S w dokumentach Microsoftu. Pierwsi deweloperzy pracują nad grami dla „najtańszego next-gena”

Microsoft wciąż nie zapowiedział Xboksa Series S, choć w czerwcowych dokumentach Microsoft Game Development Kit odnaleziono bezpośrednią wzmiankę o Xbox Lockhart. Według najnowszych informacji, pierwsi deweloperzy już mają jednostki i mogą optymalizować gry.

Phil Spencer coraz chętniej wypowiada się o mocy nowej generacji. Szef marki Xbox wczoraj informował o przewadze Xboksa Series X nad PS5. Microsoft jednak wciąż nie odniósł się do plotek dotyczących istnienia Xboksa Lockhart. 

Mimo to w najnowszych dokumentach Microsoft Game Development Kit, zawierających porady dla deweloperów  dotyczące produkcji gier na konsole Amerykanów pojawiają się bezpośrednie informacje o Lockhart. Pracownicy korporacji z Redmond wspominają o dwóch profilach: Lockhart i Anaconda. Prawdopodobnie odnosi się to do optymalizacji gier, uwzględniając różne specyfikacje konsol.

Według ostatnich plotek, Lockhart zwany także jako Xbox Series S ma posiadać około 4TF mocy obliczeniowej i oferować rozgrywkę w 1080p, tymczasem, jak już wiemy, Xbox Series X zaoferuje 12TF. Lockhart ma jednak przewyższać Xboksa One X za sprawą możliwości CPU i SSD. Będzie to podobno „najtańszy next-gen”, który zaoferuje szereg nowoczesnych funkcji i pozwoli graczom doświadczyć nowej jakości, ale nie nadwyręży domowych budżetów. Sprzęt ma nie posiadać odtwarzacza Blu-ray i skupić się na grach z cyfrowej dystrybucji.

Redakcja WindowsCentral sprawdziła autentyczność przedstawionych materiałów i potwierdza: „niektórzy deweloperzy już opracowują swoje gry na profil Lockhart”.

Xbox Series S/Lockhart może nie zostać zapowiedziany podczas lipcowej prezentacji gier Xbox Game Studios. Najdogodniejszym momentem do przedstawienia konsoli o słabszej specyfikacji może być event, podczas którego włodarze korporacji z Redmond będą gotowi mówić o cenach nowej generacji. Wtedy to wskazanie atutu ceny może okazać się kluczowym elementem prezentacji sprzętu.

Źródło: https://www.windowscentral.com/xbox-series-s-lockhart-appears-latest-xbox-dev-kit-documents

Tagi: microsoft xbox Xbox Lockhart xbox series s