Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 25.06.2020 09:45
Witchbrook to nowy projekt wydawcy Stardew Valley. Gra inspirowana uniwersum Harry'ego Pottera
1393V

Witchbrook to nowy projekt wydawcy Stardew Valley. Gra inspirowana uniwersum Harry'ego Pottera

Witchbrook to nowa propozycja wydawcy cenionego Stardew Valley. Gra inspiruje się nie tylko produkcją o farmerze, ale również wyraźnie nawiąże do uniwersum Herry'ego Pottera.

Wcześniejsza gra wydawcy Chucklefish, czyli Stardew Valley okazało się wielkim hitem. Tytuł w głównej mierze czerpał inspiracje z klasycznego Harvest Moon, ale oprócz tego wprowadził od siebie wiele nowości. Produkcja rozbudowywana jest do dzisiaj i jeszcze wiele jest przed nią.

Teraz ten sam wydawca ma nową propozycję - Witchbrook. To gra zainspirowana cenionym Stardew Valley, ale też uniwersum Harry'ego Pottera. Wcielimy się w początkującego czarodzieja, uczęszczającego do szkoły czarodziejstwa. Jako uczeń będziemy mogli oczywiście uczyć się nowych zaklęć, nawiązywać relacje z innymi, czy brać udział w aktywnościach pobocznych.

Możliwe będzie hodowanie własnych składników, które w późniejszym czasie przydadzą się do tworzenia mikstur. Będziemy mogli też nabrać więcej umiejętności poprzez walkę z innymi czarodziejami, czy odkrycie cennych artefaktów. W grze obecny będzie system zmiennej pory dnia i roku, co wpłynie na świat gry i aktywności, których będziemy mogli spróbować. Na ten moment nie ma jeszcze zapowiedzianej daty premiery, czy choćby próbki rozgrywki. Jedyne co mamy do dyspozycji to kilka zrzutów ekranu. Te znajdziecie w poniższej galerii.

Źródło: https://www.witchbrook.com/

Tagi: chucklefish Harry Potter Stardew Valley witchbrook