Iza Łęcka Iza Łęcka 23.06.2020 08:07
Chris Avellone Dying Light 2
2254V

Dying Light 2 bez Chrisa Avellone'a. Techland rezygnuje ze współpracy ze scenarzystą

Techland wydał nowe oświadczenie dotyczące Chrisa Avellone'a. Studio poinformowało o zakończeniu współpracy ze znanym scenarzystą, co jednak w żaden sposób nie zmieni założeń produkcji. Prace nad Dying Light 2 trwają zgodnie z planem.

Chris Avellone przedstawił Dying Light 2 podczas E3 2018. Deweloper przyczynił się do powstania takich gier jak Fallout 2, Planescape: Torment, Icewind Dale, Baldur's Gate: Dark Alliance, Neverwinter Nights 2, Fallout: New Vegas, Wasteland 2, Pillars of Eternity, Tyranny, Prey, Torment: Tides of Numenera czy też Star Wars Jedi: Fallen Order. Gracze, którzy śledzą losy rozwoju najnowszej produkcji Techlandu doskonale wiedzą, że twórca "dołożył swoją cegiełkę" do projektu wrocławskiego studia i wielokrotnie wypowiadał się o wizji stworzonej wspólnie z Polakami. Scenarzysta został jednak oskarżony o napaści na tle seksualnym i molestowanie, co nie mogło pozostać bez reakcji rodzimego zespołu.

W odpowiedzi na pytanie naszej redakcji, twórcy Dying Light 2 obiecali wnikliwie przyjrzeć się sprawie. Po jakimś czasie wydano oficjalne stanowisko. W oświadczeniu Techlandu możemy przeczytać, że po konsultacji z Chrisem Avellonem studio postanowiło zakończyć współpracę ze znanym scenarzystą.

Techland nadal pracuje nad zrealizowaniem obiecanego doświadczenia w Dying Light 2, a prace nad produkcją postępują zgodnie z planem określonym na początku roku.

Zaistniała sytuacja jest na pewno trudna dla Techlandu, który przez długi czas opierał promocję Dying Light 2, podkreślając wkład Chrisa Avellone'a w rozwój gry. Od pewnego czasu deweloper nie pojawiał się jednak w mediach i nie mówił o projekcie realizowanym wspólnie z polskim zespołem.

Źródło: Twitter: TechlandGames

Tagi: chris avellone Dying Light 2 Techland