Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 21.06.2020 08:30
Cyberpunk 2077 konkurencja
2157V

Cyberpunk 2077. Twórcy nie boją się konkurencji ze strony innych gier

Przy okazji raporty związanego z opóźnieniem premiery, jeden z przedstawicieli CD Projekt RED poinformował, że twórcy nie boją się rywalizacji z innymi mocnymi tytułami.

Cyberpunk 2077 to jedna z najbardziej wyczekiwanych gier bieżącego roku. Niestety od kilku dni wiemy, że została ona przesunięta jeszcze bardziej i zadebiutuje dopiero 19 listopada. Cóż plusem jest na pewno fakt, iż dostaniemy grę dopracowaną, a co więcej, lepiej zoptymalizowaną pod kątem działania na nowej generacji

To właśnie premiera konsol będzie bowiem największym wydarzeniem jesieni 2020 i oznacza to, że ostatnie miesiące roku mogą okazać się znacznie bogatsze w nowe tytuły, niż miało to miejsce w ostatnich latach. Można pomyśleć, że powinno to stanowić przeszkodę dla CD Projekt RED, ale twórcy zdają się niezmąceni taką myślą. Sytuację skomentował jeden z członków załogi, Michał Nowakowski:

Listopad to oczywiście inny okres niż wrzesień. Jest ciekawie, ponieważ zwykle nie ma wtedy wielu wydań nowych gier. Zakładamy jednak, że w tym roku pojawi się następna generacja, więc jakieś tytuły się na pewno ukażą. Nie będą to jednak projekty na dużą skalę, a ich cel będzie nieco inny, nic w stylu Red Dead Redemption czy GTA.

Oczywiście w tym czasie może pojawić się jakiś inny mocny tytuł, ale nigdy nie ma pustego przedziału czasowego. Prawdziwa konkurencja będzie przede wszystkim związana z faktem, że jest to bardziej zajęty okres w mediach, ponieważ zbliża się sezon świąteczny i tak dalej. Będziemy sobie jednak z tym radzić.

Jak Wy zapatrujecie się na tę sytuację? Uważacie, że może pojawić się gra, która w skali globalnej zaszkodzi sprzedażowo wyczekiwanej grze od polskiego studia? Dajcie znać w komentarzach!

Źródło: https://www.playstationlifestyle.net/2020/06/20/cyberpunk-2077-dlc-significant/

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077