Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2020 15:14
Cyberpunk 2077 V
1619V

Cyberpunk 2077 na PS5 i Xboksie Series X na początku skorzysta ze Wstecznej Kompatybilności

CD Projekt RED opublikował wiadomość precyzującą informacje przedstawione podczas telekonferencji. Teraz możemy mieć pewność, że na początku Cyberpunk 2077 skorzysta ze Wstecznej Kompatybilności na PlayStation 4 i Xboksie Series X.

CD Projekt RED opóźnił premierę Cyberpunka 2077 i gra zadebiutuje w okolicy premiery next-genów. Podczas telekonferencji otrzymaliśmy potwierdzenie, że gra będzie dostępna od razu na dwóch generacjach, ale teraz poznaliśmy szczegóły.

Polacy nie zadbają o specjalne wydanie na PlayStation 5 i Xboksa Series X. Przynajmniej na początku gracze otrzymają możliwość włączenia gry z poprzedniej generacji na nowych urządzeniach – wszystko dzięki Wstecznej Kompatybilności:

Potwierdzamy — Cyberpunk 2077 będzie posiadał wsteczną kompatybilność z konsolami nowej generacji! Oznacza to, że kopia gry na PlayStation 4 będzie działała na PlayStation 5 od dnia premiery konsoli, a każdy kto kupi grę na Xbox One będzie mógł w nią zagrać również na Xbox Series X!

Dodatkowo, późniejsza aktualizacja do gry, dzięki której Cyberpunk 2077 będzie mógł w pełni wykorzystać potencjał konsol nowej generacji, będzie dostępna za darmo. 

Wsteczna kompatybilność dotyczy fizycznych i cyfrowych kopii gry.

W późniejszym terminie CD Projekt RED zadba o aktualizację, która „w pełni wykorzysta” moc nowej generacji i nowości będą dostępne za darmo. Gracze mogą kupić płytkę na przykładowo Xboksa One, a później zapoznają się z tytułem na Xboksie Series X, a na końcu otrzymają nawet ulepszoną wersję – wszystko w jednej cenie. Warto oczywiście podkreślić, że Cyberpunk 2077 będzie działał lepiej na nowej generacji już dzięki Wstecznej Kompatybilności.

Teraz możemy w spokoju wyczekiwać na Cyberpunka 2077, szykować pieniądze na nową generację i mieć nadzieję, że CD Projekt RED zdąży do listopada usunąć wszystkie błędy.

Źródło: https://www.facebook.com/CyberpunkGamePL/posts/976663152764506

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077