Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 20.06.2020 14:45
Silent Hill 2-4. Muzyka z kultowych horrorów dostępna na Spotify
695V

Silent Hill 2-4. Muzyka z kultowych horrorów dostępna na Spotify

Silent Hill jako seria ma jedną z najbardziej charakterystycznych ścieżek dźwiękowych dostępnych w grach. Od niedawna można jej słuchać w Spotify - na platformę zawitały ścieżki dźwiękowe z części 2-4.

Jeszcze do niedawna, w Spotify można było odsłuchać muzyki z późniejszych odsłon serii, takich jak choćby Silent Hill Homecoming. Teraz się to zmienia, bo Konami oprócz niedawnego udostępnienia muzyki z serii Castlevania, wzbogaciło również bibliotekę usługi, o dodatkową muzykę z serii Silent Hill.

Teraz możemy cieszyć się muzyką również z wcześniejszych odsłon serii, bo dotychczas były dostępne jedynie te z późniejszych - począwszy od Silent Hill Origins. Dzięki temu ruchowi ze strony Konami możemy odsłuchać muzyki z niemal całej odsłony serii - niemal, bo ścieżka dźwiękowa z pierwszej części, wciąż jest niedostępna.

Być może któregoś dnia doczekamy się kolejnej porcji muzyki z tej serii, lub innych flagowców Konami. Dla porównania, na Spotify dostępna jest też muzyka ze wszystkich głównych i kilku pobocznych odsłon serii Final Fantasy. Jeszcze przy okazji, skoro jesteśmy w temacie - polecam przyjrzeć się aranżacji tytułowego utworu z najnowszego God of War (2018) w wykonaniu Akiry Yamaoki - autora ścieżki dźwiękowej do Silent Hill.

Źródło: https://arhn.eu/2020/06/muzyka-z-silent-hilla-2-4-oficjalnie-na-spotify/

Tagi: KCET Konami muzyka silent hill 2 silent hill 3 silent hill 4 Spotify