Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 30.05.2020 14:15
God of War w gitarowej wersji. Akira Yamaoka przygotował metalową wersję tytułowego utworu
1090V

God of War w gitarowej wersji. Akira Yamaoka przygotował metalową wersję tytułowego utworu

Akira Yamaoka, czyli kompozytor muzyki do Silent Hill, przygotował metalową wersję przewodniego utworu z najnowszego God of War.

Akira Yamaoka już na zawsze kojarzony będzie przede wszystkim ze świetnymi i nietuzinkowymi ścieżkami dźwiękowymi do serii Silent Hill. Od jakiegoś jednak czasu kompozytor nie współpracuje już z Konami, dlatego najnowsza odsłona serii, czyli Silent Hill: Downpour, nie ma jego kompozycji.

Nie jest jednak tak, że Akira Yamaoka nie ma co robić, bo od jakiegoś czasu współpracuje on ze studiem Grasshopper Manufacture, założonym przez Goichi Sudę (znanym jako Suda51). Muzykę japońskiego kompozytora mogliśmy więc usłyszeć między innymi w Killer is Dead, Lollipop Chainsaw czy Black Knight Sword. Warto wspomnieć, że kompozytor współtworzy muzykę do The Medium - czyli psychologicznego horroru od naszego rodzimego studia jakim jest Blooper Team.

W międzyczasie Akira Yamaoka nagrał metalową wersję tytułowego utworu ze ścieżki dźwiękowej do God of War (2018). Efekt jego pracy możecie ocenić poprzez obejrzenie poniższego materiału. Na gitarze gra Yoshitsugu Imai, który pracował przy ścieżce dźwiękowej darmowego Let it Die.

Dla porównania poniżej znajdziecie oryginalną wersję utworu skomponowaną przez Beara McCreary'ego. Jego dokonania możecie również usłyszeć w takich serialach jak The Walking Dead czy Battlestar Galactica.

 

Źródło: https://www.facebook.com/akira.yamaoka.5/

Tagi: akira yamaoka God of War God of War (2018) metal cover muzyka Santa Monica Studio silent hill Sony Interactive Entertainment soundtrack