Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 23.05.2020 15:20
Castlevania ląduje na Spotify. Konami dzieli się ścieżkami dźwiękowymi
286V

Castlevania ląduje na Spotify. Konami dzieli się ścieżkami dźwiękowymi

Seria Castlevania to nie tylko świetne gry same w sobie, ale też bogate doświadczenie jeśli chodzi o samą muzykę jaka się w nich pojawia. Konami postanowiło podzielić się muzyką z gier i ułatwić jej znalezienie.

Castlevania istnieje w świadomości graczy już od 1986 roku, kiedy to pierwsza odsłona pojawiła się na Famicom, NES, Amidze, czy w późniejszym czasie na GameBoy Advance. Ogólnie rzecz biorąc pierwsza odsłona przyjęła się dobrze, ale to kolejne stały się prawdziwymi hitami. Pojawiło się ponad 20 różnych produkcji spod tego znaku i mimo iż różnie bywało z ich jakością, nie można odmówić popularności serii.

Wielu z fanów z pewnością uwielbia muzykę jaką twórcy przygotowali na rzecz wielu odsłon, dlatego obecność tych ścieżek dźwiękowych na Spotify raczej nie dziwi. Nie zawsze jednak łatwo jest na nie trafić, a często wielu nawet nie podejrzewa, że są one gdzieś dostępne (poza YouTube, które często oferuje średnią jakość). Konami postanowiło zmienić ten stan rzeczy, o czym poinformowało na swoim twitterze.

Co prawda wszystkich ścieżek dźwiękowych nie znajdziecie, ale to co jest dostępne i tak starczy na wiele godzin słuchania. Wszystkie dostępne i stworzone przez oficjalne konto Konami znajdziecie w tym miejscu, a poniżej jedna z playlist, w tym przypadku jest to ścieżka dźwiękowa z kultowego Castlevania: Symphony of the Night.

Oprócz muzyki z gier możecie też odsłuchać oficjalnej ścieżki dźwiękowej z serialu Netflixa. Skomponował ją Trevor Morris znany z takich dzieł jak serial Wikingowie, Dragon Age: Inkwizycja, czy Army of Two.

Źródło: https://twitter.com/konamieu/status/1263061924973088768

Tagi: castlevania konami muzyka soundtrack spotify