Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.06.2020 16:59
The Last of Us 2 Ellie
5393V

The Last of Us 2 „ustawiło poprzeczkę” dla całej branży. Gra to „mistrzostwo” Naughty Dog

Najnowsza produkcja Naughty Dog zbiera kolejne pochwały. Przedstawiciel Remedy Entertainment nie ukrywa, że Naughty Dog ustawiło właśnie wysoką poprzeczkę dla całej branży, a Digital Foundry mówi wprost: tytuł zachwyca pod każdym względem.

Od kilku dni możecie zapoznać się z moją recenzją The Last of Us 2, w której nie ukrywałem zachwytów nad produkcją Naughty Dog. W podobnym tonie o grze wypowiadają się kolejne osoby i ciekawe słowa przedstawił Thomas Puha z Remedy Entertainment. Jego zdaniem tytuł Naughty Dog z perspektywy dewelopera to jedna z produkcji, na którą patrzy się z niedowierzaniem. Puha podkreśla, że pozycja wymagała wiele czasu, talentu i wysiłku, a cały projekt to po prostu coś, czego większość nie może osiągnąć... Ale ktoś musi ustawić „poprzeczkę”.

Techniczną recenzję przedstawiło także Digital Foundry, które podkreśla, że The Last of Us Part II to mistrzostwo. Pod wieloma względami Naughty Dog korzysta ze swojego doświadczenia, ale na każdym kroku przewyższa poprzednie projekty. Pod względem technologicznym trudno już wyciągnąć z aktualnej generacji nowe techniki, ale deweloperzy potrafili wykorzystać każdy element, by zapewnić jego lepszą jakość:

„To, co otrzymujemy, to wzorowa realizacja, aż do najmniejszego szczegółu, plus bardziej dogłębna eksploracja wcześniejszych koncepcji, z którymi twórcy w przeszłości eksperymentowali.”

Deweloperzy prezentują kapitalnie zrealizowany, największy w swojej historii świat, który nie trzyma za rękę tak jak poprzednie pozycje, a jednocześnie udało się zadbać o kapitalną oprawę. Specjaliści doceniają animacje, wykonanie postaci, interakcję z obiektami oraz materiałami. DF podkreśla, że może i nie udało się zapewnić pełnego obrazu pokazywanego podczas E3 2018, ale i jest to jedna z najlepszych gier generacji:

„Historia może nie wszystkim się spodoba – choć mi się podoba – ale nie ma wątpliwości, że jest to doskonałe doświadczenie rozgrywki, zintegrowane w ramach jednego z najbardziej imponujących technologicznych osiągnięć generacji.

Sprawdźcie nasz poradnik The Last of Us 2.

Źródło: Twitter: RiotRMD + https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-the-last-of-us-part-2-tech-review

Tagi: Naughty Dog Sony Interactive Entertainment The Last of Us Part II