Iza Łęcka Iza Łęcka 19.06.2020 08:24
Cyberpunk 2077
2282V

Cyberpunk 2077 już na dwóch generacjach. W przyszłym roku zostanie wydana duża aktualizacja

Kolejne opóźnienie debiutu Cyberpunka 2077 sprawiło, że produkcja Polaków będzie dostępna już od premiery na dwóch generacjach. Gracze bez problemu uruchomią tytuł na PlayStation 4 i Xboksie One, a jeśli zdecydują się na zakup next-gena, zagrają w produkcję na PlayStation 5 lub Xboksie Series X.

Nie znamy jeszcze daty premiery PlayStation 5 i Xboksa Series X, ale można założyć, że najnowsze urządzenia Sony i Microsoftu będą dostępne w okolicy 20 listopada. Podczas telekonferencji włodarze CD Projekt RED potwierdzili, że Cyberpunk 2077 od debiutu będzie działał na dwóch generacjach.

Gracze otrzymają możliwość zapoznania się z tytułem na PlayStation 4 i Xboksie One lub otrzymają dostęp do ulepszonej wersji z PlayStation 5 lub Xboksa Series X. CD Projekt RED nie obawia się produkcji startowych nowej generacji, bowiem Cyberpunk 2077 znacząco różni się od pozycji oferowanych przez Sony i Microsoft.

Cyberpunk 2077 będzie wyglądał lepiej na PlayStation 5 i Xboksie Series X od dnia debiutu, choć podkreślono, że w przyszłym roku polskie studio zapewni aktualizację, która ulepszy grę – wtedy najpewniej wykorzystana zostanie pełna moc nowej generacji. Nowa wersja będzie dostępna za darmo dla graczy, którzy zdecydują się kupić Cyberpunka jeszcze na aktualnych platformach.

„[Cyberpunk – red.] będzie działać zarówno na PlayStation 4, jak i na PlayStation 5 od daty premiery, tak jak będzie działać na aktualnym Xboksie i następnym Xboksie od pierwszego dnia.”

„Od pierwszego dnia będzie wyglądał lepiej na konsolach następnej generacji. Techniczne aspekty tego rozwiązania różnią się nieco od tego, co zostało określone w pytaniu, ale prawdopodobnie nie ma sensu wdawać się w szczegóły. I mogę potwierdzić, że to nie jest ostateczna aktualizacja. W pewnym momencie zaproponujemy solidniejszą aktualizację dla następnych generacji, którą planujemy wydać za darmo każdemu, kto zakupi wersję na PS4 lub Xbox One, ale w każdym razie od 19 listopada, gdy gra zadebiutuje, będzie można grać na następnych generacjach i od tego momentu będzie wyglądała lepiej niż na następnych.”

Zamierzacie zapoznać się z Cyberpunkiem 2077 jeszcze na PS4 i Xboksie One czy sięgniecie już po nowy sprzęt i wyruszycie zwiedzać Night City w intensywniejszych barwach? 

Wczoraj CD Projekt RED ponownie opóźnił datę premiery Cyberpunka 2077Podobną wiadomość otrzymaliśmy na początku roku.

Źródło: https://wccftech.com/major-cyberpunk-2077-ps5-xsx-update-2021/ + https://www.gematsu.com/2020/06/cyberpunk-2077-robust-next-gen-upgrade-due-out-in-2021-but-will-look-better-on-next-gen-consoles-on-day-one

Tagi: CD Projekt CD Projekt RED Cyberpunk 2077