Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 18.06.2020 16:11
Multikino
855V

Multikino zaprasza widzów na seanse. Znamy pierwsze filmy wyświetlane przez sieć

Multikino nie zamierza czekać do przyszłego miesiąca. Już jutro pierwsze multipleksy rozpoczną działanie i widzowie otrzymają szansę zobaczenia filmów na wielkim ekranie. Zainteresowani będą musieli przestrzegać kilku zasad.

Kina mogą działać od 6 czerwca, ale największe multipleksy musiały się przygotować do wznowienia działalności. Wczoraj powrót do życia zapowiedziało Cinema City, a teraz szczegóły przedstawiło Multikino. Pierwsze seanse w tej sieci zostaną wyświetlone już 19 czerwca. Według danych przedstawionych przez Multikino – aż 78% badanych tęskni za chodzeniem do kina, więc zainteresowani już jutro otrzymają szansę zobaczenia historii na wielkim ekranie.

Trzeba jednak zaznaczyć, że na początek zostaną otwarte wybrane kina sieci Multikino: Poznań 51, Poznań Stary Browar, Poznań Malta, Warszawa Ursynów, Warszawa Targówek, Warszawa Wola, Warszawa Złote Tarasy, Warszawa Młociny, Zgorzelec, Pruszków. Pozostałe lokalizacje zaczną działać od 3 lipca.

Sytuację wytłumaczył Paweł Świst, Prezes Zarządu Multikino S.A.:

„Do ponownego otwarcia naszych kin podeszliśmy ze spokojem i uruchamiamy je stopniowo, żeby każde z nich było dobrze przygotowane. Pierwsze kina wznawiają działalność 19 czerwca br., a pozostałe Multikina uruchomimy 3 lipca br. Mając na względzie bezpieczeństwo i komfort naszych pracowników oraz widzów w sieci Multikino wdrożyliśmy rządowe wytyczne dotyczące funkcjonowania kin po otwarciu”

Widzowie muszą przestrzegać szczegółowych zasad zachowania dystansu i chodzić w maskach. W kinach pojawią się środki do dezynfekcji rąk, a obsługa multipleksów została wyposażona w przyłbice. Kina będą także regularnie dezynfekowane.

„Zgodnie z rządowymi wytycznymi widzowie na terenie kina powinni mieć zakryte usta i nos. Nasi klienci kupujący w kasach bilety mogą płacić za nie bezgotówkowo kartą płatniczą, Blikiem i telefonem bądź nabyć je online poprzez stronę www.multikino.pl lub przy użyciu bezpłatnej aplikacji mobilnej Multikina” – wyjaśnia Paweł Świst.

Poznaliśmy także pierwsze filmy, które będą wyświetlane w Multikinie:

Od 19 czerwca w sieci Multikino będzie można zobaczyć premierowo na wielkim ekranie: pierwszy polski slasher „W lesie dziś nie zaśnie nikt”, thriller „Niewidzialny człowiek” oraz młodzieżową produkcję „Wierzę w Ciebie”. W repertuarze znajdą się również produkcje, które na krótko zagościły na wielkim ekranie na początku 2020 roku: komedia „Swingersi”, „365 dni”, film biograficzny „Zenek” oraz „Najświętsze serce”. Widzowie będą mogli zobaczyć również wielkie filmowe hity, jak: „Thor: Ragnarok”, „Joker”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny” oraz „Harry Potter i więzień Azkabanu”. 26 czerwca do kin wejdzie przejmujący, skłaniający do refleksji i oparty na faktach dramat „Tylko sprawiedliwość”. Natomiast już w lipcu na wielkim ekranie pojawią się: film biograficzny „Zdrajca”, romans „Coś się kończy coś zaczyna”, romans muzyczny „Na topie” i romans obyczajowy „#tuiteraz” oraz „Polowanie” z Emmą Roberts i Hilary Swank, a także długo wyczekiwany najnowszy film Christophera Nolana „Tenet”.

Multikino nie zapomniało o najmłodszych kinomanach. Na wielki ekran powróci animacja „Naprzód” i „Gang zwierzaków” oraz kultowy „Zwierzogród”. Na początku lipcu w repertuarze znajdzie się film familijny „Czworo dzieci i coś”, a od 24 lipca dla nieco starszych dzieci prawdziwą gratką będzie seans „Mulan” nowej aktorskiej wersji klasycznej animacji Disney’a z niesamowitymi wyczynami kaskaderskimi i pięknymi kostiumami. Ostatniego dnia lipca na kinowe ekrany zawita „Spongebob film: na ratunek”.

Multikino powrót

Źródło: Informacja prasowa: Multikino

Tagi: kino multikino powrót do kin