Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.06.2020 15:42
PS5 PlayStation 5 Sony
2531V

PS5 może nie otrzymać odpowiednika Smart Delivery. Sony proponuje wydawcom wybór

PS5 prawdopodobnie nie podąży drogą Xboksa Series X i nie zaoferuje programu lub technologii podobnej do Smart Delivery. Według rzecznika Sony Interactive Entertainment, korporacja chce zapewnić wydawcom odpowiednią swobodę.

Microsoft w tym tygodniu przedstawił kompletne szczegóły technologii Smart Delivery, a swoją propozycję opublikowało nawet Electronic Arts. Podobne informacje powinny pojawić się od kolejnych wydawców, ale Sony podobno nie zamierza wywierać na firmach presji.

Redakcja GameSpark przedstawiła informacje od rzecznika Sony Interactive Entertainment, który podkreślił, że Sony planuje być w tym temacie elastyczne i firma będzie wspierać wszystkich wydawców, którzy będą chcieli zapewnić ulepszenia. Gracze jednak najwidoczniej nie mogą liczyć na jeden program dla wszystkich od japońskiego producenta.

Nie jest to w zasadzie nic specjalnie zaskakującego – jak wiadomo Sony już wcześniej oferowało „cross-buy” i korporacja może na nowej generacji podążyć tą drogą. Trudno oczywiście teraz powiedzieć, czy wydawcy będą chętnie proponować darmowe wydania bez odpowiedniej „zachęty” od producenta konsoli, ale w tym wypadku wszystko zweryfikuje rynek.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-reportedly-wont-have-its-own-xbox-smart-delivery-alternative/

Tagi: playstation 4 playstation 5 ps4 ps5 Smart Delivery