Iza Łęcka Iza Łęcka 17.06.2020 08:39
Dual Entitlement
2020V

Na PS5 Digital Edition z ograniczonym EA Dual Entitlement. EA wyklucza przejście z płyty na cyfrę

Electronic Arts ujawniło szczegóły programu Dual Entitlement, który wyklucza możliwość łatwego przejścia pomiędzy dwoma generacjami w przypadku decyzji o zakupie konsoli bez napędu. Jak dotąd jedynym takim zapowiedzianym sprzętem jest PS5 Digital Edition.

Microsoft w tym tygodniu ujawnił szczegóły technologii Smart Delivery, która jest chwalona przez graczy z całego świata, jednak Electronic Arts nie pozostaje obojętne na sytuację i również zapewni swoją propozycję. Pod naporem krytycznych opinii graczy, program EA Dual Entitlement został wydłużony: teraz otrzymamy możliwość ulepszenia Madden NFL 21 z Xboksa One dla Xboksa Series X oraz z PlayStation 4 dla PlayStation 5 do czasu premiery Madden NFL 22. Trzeba jednak przyznać, że to dopiero początek problemów.

Electronic Arts opublikowało szczegóły Dual Entitlement, podkreślając jedną z istotnych kwestii: kupując grę na PlayStation 4 lub Xboksa One w wersji fizycznej, w ramach programu nie będziemy mogli odebrać darmowego wydania na nową generację, jeśli zdecydujemy się na kupienie konsoli bez napędu.

„Obecnie nie istnieje ścieżka aktualizacji z „płyty do wydania cyfrowego” dla tych partnerów, którzy oferują konsolę bezdyskową następnej generacji, ale nadal będziemy dzielić się postępami poczynionymi w tej kwestii.”

Gigant branży zapewnia, że wciąż szuka skutecznego i zadowalającego rozwiązania, które pozwoli graczom kupującym przykładowo PS5 Digital Edition (aktualnie zapowiedziana konsola nowej generacji bez napędu) bez przeszkód przejść pomiędzy generacjami.

Aktualnie w ramach programu Dual Entitlement prezentowany jest Madden NFL 21, choć możemy przypuszczać, że podczas EA Play Live 2020 zostaną zapowiedziane nowe tytuły (przykładowo FIFA 21, NHL 21, EA Sports UFC 4), które również skorzystają z tej propozycji.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/eas-smart-delivery-alternative-currently-wont-upgrade-physical-ps4-games-for-the-digital-only-ps5/

Tagi: Dual Entitlement Electronic Arts PS5 Digital Edition Smart Delivery