Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.06.2020 18:01
Horizon PS5
2402V

PS5 skupia się na grach ekskluzywnych. Tytuły PlayStation będą „ważniejsze niż kiedykolwiek”

Na The Future of Gaming poznaliśmy kilka ekskluzywnych gier zmierzających wyłącznie na PS5 i w przyszłości właśnie na tych produkcjach swoją siłę chce oprzeć Sony. Korporacja zdaje sobie sprawę z potencjału SIE Worldwide Studios i deweloperzy mają zapewnić wiele niezapomnianych przygód.

W maju jeszcze przed pokazem gier zmierzających na PS5, otrzymaliśmy zwiastun PlayStation Studios. Nie był to przypadek, ponieważ Sony zdaje sobie sprawę z potencjału swoich zespołów i chce je odpowiednio promować.

Simon Rutter, wiceprezes wykonawczy PlayStation Europe, rozmawiał z redakcją The Guardian, by potwierdzić strategię Sony na następną generację. Japończycy zamierzają oferować jak najlepsze, ekskluzywne gry na PS5 i to właśnie one są „ogromnie ważne” dla korporacji.

„Wydaje mi się, że są ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki bliskiej współpracy podczas projektowania sprzętu, studia PlayStation są w stanie wydobyć największą moc ze sprzętu i jest to naprawdę cenny atrybut dla właściciela platformy. [PlayStation] może polegać na relacji swoich zespołów, by pokazać innowacje, które chcemy wprowadzić”

Gracze mogą oczekiwać wielu dopracowanych gier first-party, które będą wykorzystywać potencjał PlayStation 5. Zdaniem Ruttera dobrym przykładem jest Gran Turismo 7:

„Gran Turismo 7 skorzysta z prawie każdego udoskonalenia technologicznego, jakie posiadamy w PlayStation 5”

Wyścigi Polyphony Digital zaoferują trójwymiarowy dźwięk przestrzenny, skorzystają z potencjału kontrolera DualSense oraz mocy PS5. Na koniec sprawdźcie zwiastun pokazujący produkcje przygotowane przez SIE Worldwide Studios dla PlayStation 5.

Źródło: https://www.gamesradar.com/ps5-exclusives-will-be-more-important-than-theyve-ever-been-says-playstation-europe-exec

Tagi: playstation PlayStation 5 PS5 SIE Worldwide Studios