Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.05.2020 15:06
PlayStation Studios animacja
5191V

PlayStation Studios z własną animacją. Ekskluzywne gry z PS5 otrzymały właśnie intro

Sony właśnie zaprezentowało intro, które pojawi się przed wszystkimi ekskluzywnymi grami z PS5. Animacja PlayStation Studios wygląda nieźle i powinna po pewnym czasie kojarzyć się ze świetnymi produkcjami najwyższej klasy.

Sony zaprezentowało intro, które pojawi się przed wszystkimi ekskluzywnymi produkcjami przygotowanymi na PS5. Na materiale widzimy bohaterów z Uncharted, LittleBigPlanet, God of War, Ratchet & Clank, Horizon: Zero Dawn i The Last of Us, ale trzeba podkreślić, że gry z PS4 nie zostaną poprzedzone tą animacją. Materiał nie zostanie także wyświetlony przed rozgrywką w Horizon Zero Dawn na PC, jednak w przyszłości animację zobaczymy także przed innymi produkcjami Sony, które będą dostępne na różnych platformach.

Eric Lempel, starszy wiceprezes i szef marketingu globalnego w Sony Interactive Entertainment, potwierdził, że japoński producent chce za pomocą tej animacji przybliżyć graczom swoje IP i lepiej je promować:

„Jest to coś, o czym myśleliśmy przez jakiś czas, a zwłaszcza, że w miarę zbliżania się do następnej generacji, naprawdę chcemy wspierać nasze gry w jeszcze większym stopniu. Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by stworzyć solidne kampanie marketingowe, a to jest jeszcze lepszy sposób, by w łatwy sposób połączyć te gry i dzięki temu fani będą wiedzieć, czego mogą oczekiwać".

Sony zdaniem Lempela od ostatniej dekady bardzo mocno rozbudowało swój katalog first-party, który jest mocniejszy niż kiedykolwiek. Korporacja postanowiła w pewien sposób połączyć swoje IP i właśnie z tego powodu powstała ta animacja. Sony podkreśla, że już wcześniej pojawiały się loga PlayStation, jednak ta animacja będzie dostępna nie tylko przed grami – zobaczymy ją także przykładowo w reklamach, więc zdecydowano się na taką wizytówkę.

Znamy logo PlayStation 5, teraz widzimy animację gier, to może w czerwcu faktycznie zobaczymy PS5?

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-05-12-sony-unveils-playstation-studios-brand-to-launch-alongside-ps5

Tagi: playstation 5 PlayStation Studios ps5 sony