Iza Łęcka Iza Łęcka 16.06.2020 12:13
Little Devil Inside
2274V

Twórcy Little Devil Inside odpowiadają na zarzuty dotyczące rasizmu. Przepraszają i obiecują zmiany postaci

Na pokazie The Future of Gaming zobaczyliśmy materiał z Little Devil Inside. Pierwszy zwiastun opracowany przez studio Neostream Interactive został źle odebrany przez niektórych graczy, którzy zarzucili deweloperom rasizm. W oficjalnym oświadczeniu twórcy przepraszają i planują zmiany w postaciach.

Little Devil Inside zostało ujawnione w kwietniu 2015 roku, kiedy to deweloperzy rozpoczęli akcję crowdfundingową na Kickstarterze. W ciągu następnych lat nie mieliśmy okazji zbyt często usłyszeć o produkcji, a sytuacja zmieniła się podczas The Future of Gaming, gdzie zaprezentowano nowy zwiastun. Pokaz tytułu wywołał mieszane uczucia wśród części graczy za sprawą informacji dotyczącej dostępności na konsolach PlayStation. Sony zagwarantowało sobie czasową wyłączność, o której nie było mowy podczas zbiórki. Na szczęście tytuł trafi jednocześnie na konsole japońskiego producenta i PC.

Pierwszy zwiastun zrodził jednak jeszcze jedną kontrowersję. Neostream Interactive na materiale prezentuje bohatera walczącego z postaciami, które zdaniem części komentujących odznaczają się cechami podkreślającymi „rasistowskie stereotypy”. Nasilająca się fala krytycznych komentarzy skłoniła deweloperów do wydania oświadczenia:

„Rasistowskie stereotypy jakiegokolwiek rodzaju nie były absolutnie zamierzone, nie byliśmy świadomi ich stereotypowych konotacji i chcielibyśmy przeprosić każdego, kto mógł zostać urażony projektem postaci.”

Deweloperzy zaznaczyli, że nie czerpali inspiracji z istniejących plemion:

„Intencją projektu było stworzenie postaci, które są obrońcami/opiekunami określonego mistycznego regionu w świecie Little Devil Inside. Nie tworzyliśmy projektów bohaterów, które odwoływałyby się do rzeczywistych afrykańskich i/lub afroamerykańskich plemion.”

Przedstawiciele studia przeprosili i zapowiedzieli zmiany w projektowaniu postaci:

„Niezależnie od naszych intencji, jeśli ktoś został obrażony w jakikolwiek sposób, szczerze przepraszamy.”

Szereg modyfikacji dotyczyć będzie aparycji członków plemienia. Deweloperzy usuną dredy, pogrubione usta oraz zmienią kolor skóry przeciwników. Postacie będą również posługiwać się inną bronią, która nie będzie przypominać jointów.

Źródło: https://www.dualshockers.com/little-devil-inside-dev-criticized-over-racist-stereotypes-ps5-exclusivity

Tagi: Little Devil Inside Neostream PC PS5 rasizm