Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.06.2020 15:02
Horizon Forbidden West
1814V

PS5 ma „wiele” niezapowiedzianych gier w produkcji. Sony przygotowuje kolejne mocne tytuły

Sony szykuje się do kolejnego pokazu w ramach „Drogi do PlayStation 5” i na wydarzeniu nie powinno zabraknąć następnych gier kreowanych przez SIE Worldwide Studios. Japoński producent ma jeszcze kilka asów w rękawie, o których wspomniał Jim Ryan.

Horizon Forbidden West, Demon's Souls i Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Ratchet i Clank: Rift Apart, Gran Turismo 7 czy też Sackboy: A Big Adventure to nie jedyny gry przygotowywane przez wewnętrzne studia Sony dla PS5. Na The Future of Gaming zobaczyliśmy kilka głównych produkcji, jednak to na pewno nie wszystkie tytuły szykowane przez SIE Worldwide Studios dla PlayStation 5.

Jim Ryan, dyrektor generalny PlayStation, podczas wywiadu z redakcją BBC wspomniał o nadciągającym pokazach:

„Chcieliśmy gier AAA, które w pełni zademonstrują moc maszyny. Ale niektóre z tych mniejszych produkcji bardzo dobrze i innowacyjnie wykorzystują nowe funkcje konsoli. Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać, że te gry będą dostępne na PlayStation 5. I to jest dopiero początek. Jest jeszcze wiele innych tytułów, które mamy w fazie rozwoju.”

Na szczegóły musimy zaczekać, jednak nie będzie dużym zaskoczeniem, gdy jeszcze przed premierą PlayStation 5 swoje towary pokaże między innymi Bend Studio (Days Gone 2?) czy też Santa Monica Studio (God of War 2/5?). To oczywiście dopiero początek, ponieważ SIE Worldwide Studios już na aktualnej generacji udowodniło, że gracze nie muszą się martwić o brak ciekawych tytułów first-party.

Źródło: https://gamingbolt.com/ps5-has-so-many-more-unannounced-games-in-development-playstation-ceo

Tagi: Jim Ryan playstation 5 PS5 sony