Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2020 21:51
ps5 playstation 5 sony
4000V

PS5 nie powieli problemów PS4. Sony wykonało sporo pracy, by zadbać o odpowiednie chłodzenie

Najnowsze informacje dotyczące PS5 uspokoją graczy, którzy obawiają się, że Sony nie wykonało zadania domowego i ponownie zapewni urządzenie z uciążliwym chłodzeniem. Konstrukcja PlayStation 5 ma zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza.

PS4 to świetna konsola, ale urządzenie ma jeden duży problem: chłodzenie. I nie mam tutaj na myśli przegrzewanie się sprzętu, bo takich niedogodności nie doświadczyłem, ale PlayStation 4 i PlayStation 4 Pro przy dużych obciążeniach potrafią zagłuszyć telewizor.

Sony jednak najwidoczniej zna problem, ponieważ Simon Rutter z Sony podczas rozmowy z dziennikarzem The Guardian potwierdził, że włożono dużo wysiłku, by system chłodzenia PS5 był „mniej hałaśliwy”. Już wcześniej firma sugerowała, że gracze nie muszą się obawiać podobnych niedogodności, ponieważ korporacja zdecydowała się na „wysokowydajne rozwiązanie”, dzięki któremu PlayStation 5 nie będzie cierpieć na przegrzewanie.

Na więcej szczegółów musimy zaczekać do momentu, gdy japońska korporacja zdecyduje się na bezpośrednią prezentację, jednak możemy mieć nadzieję, że PS5 faktycznie nie będzie sprawiać problemów i konsola w każdych okolicznościach zapewni przyjemną rozgrywkę.

Jesteście zainteresowani tematem PlayStation 5? Sprawdźcie wygląd konsoli, poznajcie szczegóły akcesoriów oraz poznajcie wszystkie ogłoszenia z The Future of Gaming.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ps5-cooling-great-effort-has-gone-into-reducing-fan-noise-claims-exec/

Tagi: chłodzenie playstation 4 PlayStation 5 ps4 ps5