Iza Łęcka Iza Łęcka 12.06.2020 08:33
Resident Evil Village
1404V

Resident Evil Village jest od podstaw tworzony dla next-genów. Twórcy zdradzają informacje o grze

Capcom wkracza w nową generację ze swoją przerażającą historią. Resident Evil Village zostało zaprezentowane na The Future of Gaming, natomiast po zakończeniu wydarzenia, deweloperzy opublikowali wiadomość dla fanów. Gracze mogą mieć pewność, że tytuł wykorzysta potencjał next-genów.

Pierwszy zwiastun Resident Evil Village potwierdził serię przecieków dotyczących gry, która już w 2021 roku zadebiutuje na PlayStation 5, Xboksie Series X oraz komputerach osobistych. Informator w zasadzie mylił się tylko w jednej kwestii – gra nie będzie już dostępna na wciąż aktualnej generacji.

Podczas gdy pierwszy zwiastun uchylił nieco rąbka tajemnicy dotyczącej historii nowego Residenta, Tsuyoshi Kanda oraz Peter Fabiano opowiedzieli o grze. Przedstawiciele Capcomu potwierdzili, że tytuł jest od podstaw tworzony dla next-genów i projektowany na ulepszonej wersji RE Engine (na nim powstał już Resident Evil VII, Resident Evil 2/3 oraz Devil May Cry 5), dzięki czemu z łatwością dostrzeżemy realistyczną grafikę, nową jakość dźwięku, a podczas rozgrywki nie będziemy spowalniani ekranami wczytywania.

"Realistyczna grafika i wciągający dźwięk bez ekranów wczytywania naprawdę wciągną was w świat, który stworzyliśmy dla Resident Evil Village."

Głównym bohaterem (choć możliwe, że jednym z trzech) będzie Ethan Winters, a podczas rozgrywki doświadczymy akcji z perspektywy pierwszej osoby. Na materiale możemy sprawdzić ekwipunek, który, zgodnie z informacjami zawartymi w przeciekach, został zaprojektowany na kanwie ekwipunku z Resident Evil 4.

Capcom nie ujawnił jeszcze ostatecznej daty premiery Resident Evil Village - wiemy jednak, że już wcześniej zostały zapowiedziane plany dotyczące wydania wielu mocnych gier w aktualnym roku finansowym. Możemy się więc spodziewać, że nowy Resident Evil trafi na rynek do 31 marca 2021 roku.

Źródło: https://wccftech.com/new-resident-evil-village-video-details-inventory-currency-first-person/

Tagi: Capcom resident evil Resident Evil 8 Resident Evil Village