Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.06.2020 17:58
dualsense ps5
1564V

PS5 może otrzymać świetną funkcję. Sony patentuje pomoc w rozgrywce multiplayer

Inżynierowie Sony pracują nad kolejną technologią, która może mieć znaczący wpływ na rozgrywkę na nowej generacji. PS5 może zaoferować pomocną dłoń w postaci sztucznej inteligencji podczas pojedynków multiplayer.

Wieczorem odbędzie się pokaz gier na PS5, a redakcja IGN informuje o kolejnej technologii rozwijanej przez Sony. Japońska korporacja pracuje nad rozwiniętą sztuczną inteligencją, której zadaniem będzie pomóc graczom w rozgrywce multiplayer – SI będzie niezbędne w momencie, gdy jeden z graczy zdecyduje się opuścić mecz przed jego zakończeniem.

Patent dokładnie opisuje sytuację, w której podczas sieciowych pojedynków jeden z zawodników rezygnuje z rozgrywki lub przestaje odpowiadać i następnie na serwerze pojawia się sztuczna inteligencja – jej zadaniem jest zastąpienie dezertera. SI będzie korzystało z ruchów zawodnika, który zdecydował się wyjść z gry, ponieważ system zadba o stworzenie „symulacji” gracza.

Sony podkreśla najważniejszy atut technologii:

„Dzięki temu gra sieciowa może być kontynuowana bez przerw i zakłóceń, a styl gry pierwszego gracza [dezertera – red.] zostaje zachowany.”

Jest to oczywiście wyłącznie patent i nie wiemy, czy Sony zdecyduje się ostatecznie rozwinąć koncepcję, ale trzeba przyznać, że taka propozycja mogłaby zostać odpowiednio wykorzystana w wielu meczach.

Czekacie na wydarzenie Sony? Sprawdźcie jakie gry prezentowała korporacja podczas pokazów PS4, PS3 i PS2.

Źródło: https://www.ign.com/articles/sony-ps5-multiplayer-emulation-patent?sf123861977=1

Tagi: PlayStation 5 PS5 Sony