Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.06.2020 08:51
Dual Universe
1697V

Dual Universe powalczy z No Man's Sky i Elite Dangerous. Ambitny kosmiczny sandbox na zwiastunie

Mamy kolejnego kandydata do podbicia serc fanów kosmicznej eksploracji. Po No Man's Sky i Elite Dangerous nadciąga Dual Universe.

Paryskie studio Novaquark od 2015 roku przygotowuje bardzo ambitny projekt. Chodzi o Dual Universe, czyli sieciowego sandboxa sci-fi z elementami RPG, w którym wątkiem przewodnim jest eksploracja kosmosu.

Dual Universe łączy motywy znane ze Star Citizen i No Man's Sky z elementami rzemieślniczymi i konstrukcyjnymi. Zabawa odbywa się w świecie typu "CSSC", czyli takim, który jest trwały (zmiany w nim są zawsze zapisywane na serwerach i dzielone między graczami). Oznacza to, że podróżując po przestrzeni kosmicznej w Dual Universe spotkamy wytwory innych osób i że nie zostaną one utracone po zakończeniu sesji. We francuskiej produkcji możemy konstruować przeróżne instalacje, pojazdy, statki kosmiczne oraz handlować pozyskanymi dobrami.

Najnowszy zwiastun gry działającej na Unigine 2 czeka na was poniżej. Trailer skupią się na motywie walk PvP. Niestety twórcy nadal nie są w stanie podać, kiedy zagramy w to cudo. Prawdopodobnie stanie się to dopiero w 2021 roku. Premiera planowana jest na PC.

Źródło: YouTube

Tagi: Dual Universe Nvaquark