Iza Łęcka Iza Łęcka 11.06.2020 07:37
Hellblade 2
875V

Hellblade 2 wykorzysta moc Xboksa Series X. Gra powstanie na Unreal Engine 5

Microsoft potwierdził wcześniejsze ogłoszenie i zapowiedział opracowanie Hellblade 2 na Unreal Engine 5. Produkcja może stać się swoistą wizytówką nadchodzącego next-gena, bowiem twórcy mają wykorzystać moc Xboksa Series X.

Microsoft już wcześniej zapowiedział, że przynajmniej pierwszy rok od premiery Xboksa Series X będzie czasem, kiedy to wszystkie gry przygotowywane przez Xbox Game Studios zadebiutują na dwóch generacjach. W ostatnim wywiadzie z Philem Spencerem podkreślono, że w obecnej, niestabilnej sytuacji na świecie, gracze nie muszą kupować next-gena.

Jednak w pewnym momencie powstaną tytuły, które będą dostępne wyłącznie na Xboksa Series X, a pierwszą taką produkcją jest Senua's Saga: Hellblade II. Szef marki Xbox już wcześniej wspomniał, że pozycja zostanie stworzona na Unreal Engine 5, tymczasem wiadomość została potwierdzona na blogu Microsoftu.

„Moc Xbox Series X została po raz pierwszy zademonstrowana podczas ujawnienia Senua’s Saga: Hellblade II.  Zespół stworzy grę na Unreal 5 i będzie wykorzystywał moc Xboksa Series X, by sprowadzić franczyzę Hellblade do niespotykanych dotąd standardów. Pokazany materiał filmowy został zarejestrowany na silniku i odzwierciedla moc Xbox Series X dostępną dla programistów, która daje możliwość dostarczenia nowych światów, doświadczeń i gier w sposób, jaki nigdy wcześniej nie był możliwy.”

Już na pierwszym zwiastunie, który możecie zobaczyć poniżej, Microsoft potwierdził, że gra jest „tworzona dla nowego Xboksa Series X”. Niestety, wciąż nie poznaliśmy daty premiery Hellblade 2. Ujawnienia jakichkolwiek konkretów  możemy spodziewać się w lipcu, kiedy to amerykańska korporacja będzie prezentować gry od Xbox Game Studios.

Źródło: https://news.xbox.com/en-us/2020/06/10/everything-you-need-to-know-about-the-future-of-xbox/

Tagi: Microsoft Ninja Theory Senua's Saga: Hellblade II