Iza Łęcka Iza Łęcka 09.06.2020 08:41
Phil Spencer Xbox Series X
5441V

Xbox Series X będzie „najbardziej przystępny cenowo”. Sprzedaż konsoli nie jest istotna

Xbox Series X zadebiutuje w trudnym okresie, a wielu sympatyków konsolowej rozgrywki może mieć problem z kupieniem next-genowej konsoli w pełnej cenie. Przedstawiciele Microsoftu doskonale zdają sobie z tego sprawę, kolejny raz mówiąc o wychodzeniu naprzeciw potrzebom graczy. Phil Spencer podkreśla, że sprzedaż urządzenia nie jest najważniejsza.

W połowie ubiegłego roku nikt nie mógł się spodziewać, że 2020 rok będzie stał pod znakiem światowej pandemii, miliony ludzi straci pracę, kraje będą mierzyć się z kryzysami ekonomicznymi, a w dodatku na amerykańskich ulicach trwać będą zamieszki. Nowej generacji przyjdzie zadebiutować w niezwykle nieprzychylnych okolicznościach, jednak włodarze Xboksa znają skalę problemu i chcą być na nią przygotowani.

Podczas najnowszego wywiadu z BBC, Phil Spencer przyznał, że Xbox Series X zawita na rynku w wymagającym czasie, jednak funkcją sprzętu jest zapewnienie rozgrywki – a to nie jest najważniejsze. Obecnie ludzie, stając w obliczu kryzysu, muszą skupiać się na podstawowych potrzebach, takich jak jedzenie czy też schronienie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zadaniem korporacji jest upewnienie się, że konsola będzie „jak najbardziej przystępna cenowo”. Microsoft chce dać graczom wybór.

„Mamy program Xbox All Access, który pozwala kupić konsolę następnej generacji, płacąc miesięczną opłatę. A jeśli teraz nie jest najlepszy czas na zakup nowej konsoli i zamierzasz pozostać przy posiadanym sprzęcie,nadal będziemy ją wspierać.”

Nie od dziś wiadomo, że Microsoft zamierza aktywnie wspierać aktualną generację, co w najnowszym wywiadzie z szefem Xboksa zostało wielokrotnie zasygnalizowane. Jeżeli sytuacja będzie na tyle trudna, że przejście na next-geny będzie niemożliwe, jest to jak najbardziej zrozumiałe:

„Ale nasza strategia skupia się na graczu, a nie na urządzeniu. Jeśli to nie jest rok, w którym rodzina chce podjąć decyzję o zakupie nowego Xboksa, to jest w porządku. Nasza strategia nie koncentruje się na liczbie sprzedanych Xboksów w tym roku.”

Korporacja z Redmond za sprawą Xbox Game Pass będzie rozwijać bibliotekę dostępnych produkcji, Wsteczna Kompatybilność umożliwi ogrywanie tysięcy wcześniej kupionych gier, a Smart Delivery pozwoli w łatwy sposób przejść pomiędzy generacjami.

Phil Spencer podkreślił, że w centrum zainteresowań Microsoftu są gracze, którym zapewniona zostanie rozrywka – nawet jeśli w tym roku nie zdecydują się kupić Xboksa Series X.

Źródło: https://gamingbolt.com/phil-spencer-if-this-year-isnt-right-to-make-a-decision-to-buy-a-new-xbox-for-you-thats-okay

Tagi: microsoft phil spencer xbox series x