Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 08.06.2020 15:39
PS5 logo
2952V

PS5 w pełnej produkcji. Sony rozpoczęło opracowywanie komponentów

Business Korea potwierdza bardzo pozytywne informacje dotyczące PS5. Sony w tym tygodniu rozpoczęło produkcję wszystkich niezbędnych komponentów, by zadbać o tegoroczną premierę PlayStation 5.

Już na początku miesiąca pojawiły się pozytywne informacje dotyczące SoC dla PS5, ale to dopiero początek. Business Korea potwierdza rozpoczęcie masowej produkcji kolejnych komponentów.

Doh Hyun-woo, analityk NH Investment & Securities, potwierdził początek kolejnego ważnego kroku dla PlayStation 5 oraz Sony. Fabryki rozpoczęły przygotowywanie pamięci i dysków SSD, które w następnych dniach będą mogły trafić do PS5.

„Produkcja części do PS5 firmy Sony rozpoczyna się w tym tygodniu. Spodziewamy się, że PS5 przyczyni się do poprawy zysków przemysłu półprzewodnikowego w 2H20. W branży pamięci, NAND będzie cieszyć się większym zainteresowaniem od pamięci DRAM. Oczekujemy, że w 2020 r. PS5 zwiększy zapotrzebowanie na pamięć NAND o 5%.”

Jest to kolejny ważny moment dla Sony, ponieważ producent mierzy się teraz z czasem. Jak wiadomo przez wydarzenia na świecie wszystkie korporacje musiały zmienić swoje plany dotyczące produkcji urządzeń w Chinach, wiele projektów zostało opóźnionych, więc teraz każdy tydzień będzie miał ogromne znaczenie dla ostatecznego dostarczenia PS5 na rynek.

Sony wciąż nie potwierdziło nowej daty imprezy, podczas której zobaczymy gry zmierzające na PS5, ale wkrótce powinniśmy otrzymać ostateczne szczegóły dotyczące wydarzenia.

Tagi: PlayStation 5 PS5 Sony