Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.06.2020 16:15
NieR świętuje 10 urodziny. Twórcy przypominają o nowej wersji
844V

NieR świętuje 10 urodziny. Twórcy przypominają o nowej wersji

NieR pojawiło się na rynku 10 lat temu, o czym dzisiaj twórcy przypomnieli na swoim oficjalnym twitterze.

NieR zadebiutowało na PlayStation 3 i Xboxie 360 w kwietniu 2010 roku. Najpierw w Japonii jako NieR Replicant, w którym wcielaliśmy się w młodego bohatera. W Europie gra pojawiła się jako NieR z podtytułem Gestalt, gdzie gracze zamiast w brata Yonah, wcielali się w jej ojca. W związku z tym obie wersje mają nieco inną fabułę. Taką decyzję podjęto na podstawie przypuszczenia, że młody, ładny chłopiec nie spodoba się ludziom z zachodu. Wersja europejska pojawiła się 23 kwietnia, a amerykańska 4 dni później.

Rozgrywka to typowe RPG akcji, gdzie walczymy w czasie rzeczywistym i wykonujemy zadania główne oraz poboczne. Do bohatera w trakcie dołączają się kolejne postacie, które pomagają nam w walce, ale nie możemy objąć nad nimi kontroli. Gra to spin-off serii Drakengard, która po raz pierwszy pojawiła się na PlayStation 2. NieR rozwija jedno z zakończeń pierwszej części.

W przygotowaniu jest nowa wersja, która nosi nazwę NieR Replicant ver.1.22474487139…. Nie będzie to typowy remaster, a znacznie rozbudowana wersja zbudowana na nowym silniku graficznym. Walka ma przypominać tę, którą mieliśmy w NieR: Automata. Do tej pory mogliśmy rzucić okiem na garść zrzutów ekranu oraz obejrzeć krótki zwiastun, który znajdziecie poniżej.

Gra obchodzi swoje 10-lecie, z okazji czego twórcy opublikowali post na swoim oficjalnym twitterze.

NieR Replicant ver.1.22474487139… ma zadebiutować w przyszłym roku na PlayStation 4, Xboxie One oraz na platformie Steam. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Tagi: NieR Replicant ver.1.22474487139… Square Enix Toylogic