Krzysiek Kalwasiński Krzysiek Kalwasiński 06.06.2020 15:30
NHL 20 będzie karać za przejawy rasizmu. Twórcy opracowują nową funkcję dla kolejnych gier
640V

NHL 20 będzie karać za przejawy rasizmu. Twórcy opracowują nową funkcję dla kolejnych gier

W sieciowych rozgrywkach NHL 20 w ostatnim czasie twórcy zauważyli zwiększenie częstotliwości rasistowskich zachowań ze strony graczy. Tym samym postanowili podjąć odpowiednie kroki, o czym poinformowali na swoim oficjalnym twitterze.

Ostatnie wydarzenia w Stanach Zjednoczonych związane ze śmiercią George'a Floyda, który zginął z rąk jednego z policjantów, skłoniły wielu przedstawicieli przeróżnych firm do wydania oświadczeń. Jedną z takich firm jest EA Sports, ale w tym przypadku chodzi o przejawianie rasistowskich zachowań ze strony graczy.

NHL nie powinno być miejscem na żadną formę nienawiści, bigoterii, czy rasizmu. Ręcznie zajęliśmy się do dzisiaj tysiącami kont, ale okazało się, że nie było to wystarczające. To nasza wina.

Podejmujemy następujące kroki, aby zająć się tym problemem.

  • Zaostrzone kary dla każdego kto ma obraźliwą zawartość.
  • Usprawnienie narzędzi służących do monitorowania i podejmowania akcji w stosunku do kont.
  • Wzmocnienie filtrów sprawdzających słownictwo.
  • Jesteśmy w trakcie wprowadzania nowej funkcji do gry, która pojawi się również w późniejszych tytułach. Pozwoli to graczom na zgłaszanie obraźliwych treści i zachowań bezpośrednio do naszego zespołu.

To dopiero początek. Chcemy promować równe traktowanie w kulturze hokejowych rozgrywek i nie przestaniemy podejmować odpowiednie kroki.

Zespół EA Sports NHL

W temacie wypowiedziało się również samo Electronic Arts, mówiąc, że trzeba zrobić więcej i że już podejmują odpowiednie kroki.

Twórcy przeprosili jeszcze, że podjęcie tych kroków z ich strony zajęło tak długo. Wzrost zachowań rasistowskich zauważono już maju tego roku. Do tego stopnia, że społeczność gry niektórzy określili jako najbardziej rasistowską.

Źródło: https://twitter.com/EASPORTSNHL

Tagi: black lives matter EA Vancouver Electronic Arts NHL 20