Iza Łęcka Iza Łęcka 04.06.2020 17:30
Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning
1611V

Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning na Xbox Store. THQ Nordic potwierdziło grę

THQ Nordic jest znane z przywracania do życia znanych i cenionych IP. Kingdoms of Amalur nie otrzymało odpowiedniej szansy i zostało szybko wrzucone do kosza, jednak nowy właściciel może zadbać o markę. Na dobry początek zagramy w Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning.

Kingdoms of Amalur: Reckoning zadebiutowało w 2012 roku za sprawą Electronic Arts, jednak pomimo pozytywnego przyjęcia (średnia ocen na poziomie 80-81%) nie doczekaliśmy się rozwinięcia marki. W 2018 roku THQ Nordic potwierdziło nabycie IP, ale to EA musiało wydać zgodę na odświeżenie gry.

I tak najwidoczniej się stało, gdyż w sklepie Microsoftu pojawił się Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning. Za nową wersję odpowiada studio Kaiko GmbH: niemieckie studio pracowało między innymi nad portami Darksiders II Deathinitive Edition oraz Darksiders: Warmastered Edition.

THQ Nordic obiecuje powrót słynnego RPG:

„Słynne RPG powraca! Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning to owoc współpracy autora bestsellerów R. A. Salvatore'a, twórcy Spawna Todda McFarlane’a i głównego projektanta Elder Scrolls IV: Oblivion Kena Rolstona. Kompleksowa walka RPG, bogaty świat, niesamowita grafika i odnowiona rozgrywka zapewniają graczom intensywne przeżycia.”

Najpewniej nie możemy szykować się na pełny remake, ponieważ jak to często bywa przy projektach THQ Nordic: na początku wydawca pracuje nad odświeżeniem (remasterem) IP, by ocenić zainteresowanie wśród graczy, a po uzyskaniu zadowalających wyników, zadecydować o kontynuacji.

Wydawca zapowiada kilka dodatków oraz poprawioną grafikę:

  • Stwórz postać, która idealnie sprawdzi się w walce, wybierając spośród niezliczonych kombinacji zdolności, umiejętności, broni i elementów pancerza.
  • Rewolucyjny system Destiny umożliwia ciągłą ewolucję klasy bohatera tak, by lepiej pasowała do twojego stylu gry.
  • Płynnie łącz ataki bronią i magiczne, mierząc się z wrogami w ogromnych sekwencjach walk i uśmiercaj ich przy użyciu brutalnych zagrań Fateshift.
  • Rozszerz swoją przygodę z Amalur dzięki DLC znanym z oryginalnej wersji gry – od Teeth of Naros, aż po Dead Kel i nie tylko!
  • Czekają na ciebie setki godzin rozgrywki RPG! Podróżuj od tętniącego życiem miasta Rathir, przez ogromny region Dalentarth, aż do ponurych podziemi Brigand Hall Caverns, odkrywając sekrety Amalur!
  • Poznaj najgłębsze warstwy fabuły świata zanurzonego w 10 000 lat fikcyjnej historii, stworzonej przez autora bestsellerów „New York Timesa”, R. A. Salvatore.
  • Ocal świat rozdarty przez zażartą wojnę i przejmij kontrolę nad kluczami do nieśmiertelności jako pierwszy wojownik, któremu udało się wyrwać ze szponów śmierci.
  • Odkryj bogaty świat, który oceniono jako zawierający „więcej elementów, niż powinna mieć jakakolwiek gra jednoosobowa”!
  • Baw się wykonując niezliczone zadania poboczne, pełne intryg politycznych, romansu, złowieszczej magii, a nawet będące czystym kaprysem – wszystkie są istotne dla misji głównej.
  • Wersja Re-Reckoning zyskała poprawioną grafikę.

Premiera Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning odbędzie się 11 sierpnia. W galerii znajdziecie kilka screenów z nowej wersji.

Kingdoms of Amalur Re-Reckoning 1

Kingdoms of Amalur Re-Reckoning 2

[Aktualizacja #1]

I mamy potwierdzenie:

Źródło: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/kingdoms-of-amalur-re-reckoning/9nvcnm9dq839?&activetab=pivot:overviewtab

Tagi: 38 Studios / Big Huge Games Electronic Arts Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning Kingdoms of Amalur: Reckoning THQ Nordic