Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.09.2018 12:02
Kingdoms of Amalur: Reckoning Remastered powstanie tylko za zgodą EA. THQ Nordic może planować kontynuację
516V

Kingdoms of Amalur: Reckoning Remastered powstanie tylko za zgodą EA. THQ Nordic może planować kontynuację

THQ Nordic dorzuciło do swojego szerokiego portfolio kolejną markę, ale nie oznacza to, że firma może bez najmniejszego problemu przygotować odświeżoną wersję Kingdoms of Amalur. Nowy właściciel wciąż musi uzyskać zgodę od Electronic Arts.

38 Studios zostało zamknięte w 2012 roku i od tego czasu gracze czekali na firmę zainteresowaną markami przygotowywanymi przez deweloperów z Massachusetts. Na szczęście projekty nabyło THQ Nordic, które nie ma jednak wolnej ręki.

Kingdoms of Amalur ma szansę na powrót! THQ Nordic nabyło prawa do marki

THQ Nordic nabyło prawa do Kingdoms of Amalur oraz niewydanego MMORPG zatytułowanego Copernicus. Firma mimo to nie może zarządzać pierwszą przygodą i zlecić stworzenie poprawionej wersji, bo Electronic Arts nadal ma prawa do publikacji gry.

W tej sytuacji THQ Nordic musi uzyskać zgodę od Electronic Arts na wydanie produkcji, jednak firma może oczywiście rozwijać markę i przygotowywać na własną rękę dodatkowe historie. Problemem jest wyłącznie remaster.

Możemy w tej sytuacji sądzić, że wszystkie niezbędne umowy z EA zostały już podpisane lub faktycznie THQ Nordic zamierza przygotować konkretną kontynuację. Firma nie chce zdradzać planów, jednak konkrety powinny zostać ujawnione już wkrótce.

Źródło: https://www.pcgamer.com/a-kingdoms-of-amalur-remaster-probably-cant-happen-unless-ea-agrees/?

Tagi: 38 studios Electronic Arts Kingdoms of Amalur: Reckoning THQ Nordic