Killzone: Najemnik wrócił do życia. Gra ma ponownie działające serwery

News
971V
Killzone: Najemnik wrócił do życia. Gra ma ponownie działające serwery
Wojciech Gruszczyk | 02.06.2020, 21:34

W katalogu PlayStation Vity wciąż znajduje się kilka perełek, które nie trafiły na PlayStation 4 i jedną z takich gier jest Killzone: Najemnik. Fani gry zostali w ostatnich dniach zaskoczeni, ponieważ serwery produkcji przestały działać. Na pozycji teraz każdy może powrócić do wybijania przeciwników w przyjemnym shooterze.

Pod koniec ubiegłego tygodnia Krzysiek informował naszych czytelników o problemach społeczności Killzone'a. Fani nie mogli cieszyć się rozgrywką multiplayer z Killzone: Najemnik, ponieważ serwery zostały wyłączone.

Sony nie skomentowało sytuacji, deweloperzy nie podali fatalnej wiadomości o zakończeniu wsparcia, więc mogliśmy mieć nadzieję, że jest to wyłącznie błąd. Sytuacja jednak była kłopotliwa, ponieważ twórcy nie informowali o jakichkolwiek problemach.

Sympatycy uniwersum, którzy od dawna czekają na wielki powrót IP, głośno narzekali na potencjalną decyzję japońskiej korporacji i... Serwery Killzone: Najemnik wróciły do życia. Bez większego ogłoszenia, gracze już mogą wskakiwać do gry – sytuację potwierdził nasz czytelnik saptis (jeszcze raz dzięki!):

„W niedziele był news o tym, że serwery gry Killzone najemnik na PS Vita są wyłączone i tak było. Wczoraj sprawdzałem i znowu działają, rozegrałem kilka gier – od razu znalazło rozgrywkę i chociaż nie było pełnego składu to da się już grać, dzisiaj serwery też działały – trochę grałem i bez problemu wyszukiwało gry.”

Wyłączenie multiplayera Killzone: Najemnik byłoby kłopotliwe dla miłośników tego IP, ponieważ Guerrilla Games skupia się teraz na rozwoju marki Horizon Zero Dawn i prawdopodobnie szybko nie zobaczymy nowej pozycji o wojnie Helghastów i ISA.

Źródło: saptis

Komentarze (18)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych