Iza Łęcka Iza Łęcka 02.06.2020 11:54
PS4 Chiny
679V

PlayStation Store wrócił do Chin. Sony usunęło lukę umożliwiającą kupowanie gier bez cenzury

Sony musiało usunąć lukę w zabezpieczeniach chińskiej wersji PSN. Za sprawą niedopatrzenia gracze z tego kraju mogli kupować gry z PS4, które nie otrzymały aprobaty cenzora. Teraz sklep wrócił, ale posiada stosowne zabezpieczenie.

Gry wideo mają duże znaczenia na rynku chińskim: tytuły generują gigantyczne przychody dla wszystkich wydawców, jednak, żeby produkcje mogły trafić na rynek, muszą być dostosowane do przekonań i realiów panujących w tym azjatyckim kraju. W maju przytaczaliśmy naszym czytelnikom zaskakującą sytuację, kiedy to PSN został "tymczasowo zawieszony" po donosie jednego z graczy.

Jak informuje South China Morning Post, w tym tygodniu PSN powrócił do Chin i zawiera nową aktualizację. Wcześniej sympatycy marki PlayStation podczas resetowania konsoli mogli kliknąć jeden z przycisków, by uzyskać dostęp do innej wersji sklepu. Po wprowadzeniu najnowszej łatki, wykorzystywana opcja została zablokowana, a chińscy gracze nie mają jakiejkolwiek możliwości na zmianę regionu i tym samym nie mogą kupować gier z innych krajów.

Cenzura w Chinach działa bardzo skutecznie i choć na PlayStation 4 wydano już ponad 4000 tytułów, użytkownicy z tego kraju mogą nabyć około 150 produkcji. Różnica jest wyraźna, jednak każdy debiutujący tytuł musi zostać poddany szczegółowej analizie.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-02-sony-shuts-playstation-store-back-door-in-china

Tagi: chiny playstation store ps4 psn sony