Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 01.06.2020 20:03
Wiedźmin Online
10442V

Wiedźmin Online wystartował. Tajemnice Cintry to fanowska gra z „wymagającym podejściem do odgrywania ról”

Fani uniwersum Andrzeja Sapkowskiego mogą zainteresować się przygodą zatytułowaną „Tajemnice Cintry”. Jest to Wiedźmin Online, który został przygotowany na silniku Ultimy Online. Gra nie jest dostępna dla każdego, jednak twórcy obiecują „wymagające podejście do odgrywania ról”. [Aktualizacja #1]

Tajemnice Cintry to w prostych słowach gra MMORPG, która działa na silniku Ultimy Online. Ze względu na podejmowaną tematykę oraz umiejscowienie wydarzeń, gracze nazywają produkcję „Wiedźminem Online”. Twórcy postanowili przygotować historię opartą wyłącznie o pracę Andrzeja Sapkowskiego:

„Fabuła naszego świata opiera się wyłącznie na wydarzeniach i informacjach zawartych w Cyklu Opowiadań Wiedźmińskich oraz Sagi o Wiedźminie. Wydarzenia przedstawione w innych grach czy komiksach opartych na tym samym Uniwersum nie mają zbieżności z fikcyjnym światem kreowanym przez ekipę (Mistrzów Gry) TC.”

Rozgrywka jest darmowa, ale nie każdy może rozpocząć zabawę. Mistrzowie gry zapraszają do zakładania kont, jednak zainteresowani muszą przestrzegać kilku zasad, by zapewnić odpowiedni gameplay wszystkim zainteresowanym:

„Gra charakteryzuje się wymagającym podejściem do odgrywania ról przez jej uczestników. Jest to serwer RPG z dużym naciskiem na akcję, czyli elementy PvP (potyczki między graczami) oraz PvM (potyczki graczy z potworami). Od osób chcących dołączyć do naszej społeczności wymaga się jedynie przestrzegania reguł i norm narzuconych przez realia wiedźmińskiego świata, regulaminu Tajemnic Cintry oraz zdroworozsądkowego podejścia do rozgrywki. Stosując się do tych reguł, gracze dysponują bardzo dużą swobodą w budowaniu i prowadzeniu swoich postaci.”

Akcja Tajemnicy Cintry rozgrywa się w krainie nazwanej Srebrogórze, gdzie ze względu na zawirowania polityczne i wojenne, mieszkańcy stoją u progu wojny domowej. Gracze mogą dołączyć do jednej ze stron konfliktu (Cesarstwa Nilfgaardu lub cintryjskiej opozycji), ale co ważne: zainteresowani otrzymają dużą swobodę kreowania postaci.

Aktualnie CD Projekt RED kończy prace nad Cyberpunkiem 2077 i choć Wiedźmin wciąż notuje świetne wyniki, to jednak nie mamy pewności, kiedy studio wróci do tego IP.

Źródło: http://tc-uo.pl/WordPress/index.php/jak-zagrac/

Tagi: tajemnice cintry wiedźmin wiedźmin online