Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.03.2020 21:45
WRC 9
576V

WRC 9 także na PS5 i Xbox Series X. Twórcy zapowiadają także WRC 10 i WRC 11

W najbliższych latach nie zabraknie serii WRC. Firma Nacon zaprezentowała dzisiaj zwiastun i pierwsze szczegóły WRC 9, a jednocześnie potwierdziła kontynuowanie licencji, dzięki której gracze otrzymają WRC 10 i WRC 11.

WRC 9 to najnowsza propozycja KT Racing, które będzie przez najbliższe lata rozwijać markę. Są to oficjalne wyścigi FIA World Rally Championship i premiera produkcji odbędzie się 3 września – w tym dniu z wyścigami zapoznają się gracze na PlayStation 4, Xboksach One oraz komputerach osobistych. Twórcy pracują także nad wersją dla Nintendo Switcha, która zadebiutuje wkrótce po tym wydaniu. To jednak nie koniec, ponieważ Nacon zapowiedział również prace nad next-genowym WRC 9, które będzie dostępne na rynku „w najbliższych miesiącach” i pozycja przyjedzie na PlayStation 5 i Xboksa Series X.

WRC 9 bazuje na trybie kariery z WRC 8, ale zapewni ulepszoną mechanikę rozgrywki, nowe możliwości unowocześnienia drużyny, więcej ciekawszych wydarzeń i podczas zmagań mamy poczuć większą rolę zespołu. Twórcy zajęli się rozbudową zawartości – sprawdzimy 3 nowe rajdy (Japonia, Nowa Zelandia, Kenia), ponad 50 oficjalnych zespołów (WRC, WRC 2, WRC 3 i WRC Junior) oraz ponad 15 klasycznych samochodów – pojazdy mają zapewnić nowe wrażenia i pokazać „historię WRC”. Studio zajęło się także „całkowitym przeprojektowaniem środowiska” w dwóch rajdach, ale na szczegóły przyjdzie nam zaczekać.

Deweloperzy nie zapomnieli o poprawie fizyki – celem zespołu jest udoskonalenie zachowania pojazdów (w tym zawieszenia, hamowania, przeniesienia masy). KT Racing uważa, że WRC 9 będzie „najbardziej realistycznym tytułem w serii”.

Nacon potwierdził również, że dzięki kontynuowaniu licencji zadba o WRC 10 i WRC 11. Gry przyjadą na rynek w następnych latach.

Sprawdźcie kolejne informacje związane z firmą NACON:

Źródło: https://www.teamvvv.com/news/wrc-9-wrc-10-and-wrc-11-confirmed-for-ps5-and-xbox-series-x/

Tagi: nacon wrc wrc 10 wrc 11 wrc 9