Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2020 13:42
Demons Souls PS5
1825V

Pokaz PS5 pozwoli „porzucić stare ograniczenia w grach”. Bluepoint Games szykuje się na prezentację

Bluepoint Games to jeden z nielicznych zespołów, o którym oficjalnie wiemy, że pracuje nad nową grą debiutującą na PS5. Mark Cerny już wiele miesięcy temu zapowiedział opracowywanie tytułu, który powinien zostać ujawniony w najbliższy czwartek.

W marcu 2018 roku Bluepoint Games zapowiedziało prace nad kolejnym odświeżeniem, a po jakimś czasie dowiedzieliśmy się, że zespół pracuje nad pierwszym tytułem na PS5. Zgodnie z zapowiedzią, produkcja „zdefiniuje wizualny wzorzec dla następnej generacji”.

Jak na razie twórcy nie uraczyli nas stosownym pokazem, jednak okazja do tego może nadejść już w najbliższy czwartek. W sprawie wydarzenia wypowiedział się Peter Dalton, dyrektor ds. technologii z Bluepoint Games, który nie ukrywa swojej ekscytacji:

„Jestem bardzo podekscytowany przyszłością. Nadszedł czas, by ruszyć do przodu i porzucić nasze stare ograniczenia w grach.”

Nie od dzisiaj wiadomo, że aktualna generacja mierzy się z wieloma ograniczeniami oraz problemami. Zgodnie z zapowiedziami gigantów branży, next-geny zapewnią wystarczającą moc i jakość, która umożliwi deweloperom w pełni wykorzystywać potencjał sprzętów i pracować nad najnowocześniejszymi grami pogłębiającymi doświadczenia graczy.

Od dawna pojawiają się plotki, według których Bluepoint Games otrzymało zadanie odświeżenia Demon's Souls. Zgodnie z doniesieniami, gra trafi wyłącznie na PS5 i może stać się jednym z kluczowych elementów czwartkowej prezentacji Sony.

Źródło: Twitter: peter_dalton

Tagi: Bluepoint Games Peter Dalton playstation 5 ps5 Sony