Paweł Musiolik Paweł Musiolik 12.03.2018 09:21
Nowa gra Bluepoint będzie kolejnym remake'iem
427V

Nowa gra Bluepoint będzie kolejnym remake'iem

Bluepoint Games, które ostatnio dało nam remake Shadow of the Colossus oficjalnie ujawniło nad czym teraz pracuje.

Bluepoint Games nazywane jest ekipą od remasterów i remake'ów. Niektórzy by się obrazili, ale deweloperzy są dumni z pochwał jakie na nich spływają. Zaczynali co prawda od swojej gry na PS3 - Blast Factor - ale później zajmowali się już remasterami i portami, w czym stali się mistrzami.

Sekret w remake'u Shadow of the Colossus odkryty

Kolekcja God of War, Ico & Shadow of the Colossus, Metal Gear Solid, potem port PlayStation All-Stars Battle Royale na Vitę, a także Flower na PS4 i Titanfalla na Xboksa 360. Potem wrócili do remasterowania - Kolekcja Nathana Drake'a, Gravity Rush Remastered i na koniec wisienka na torcie - remake Shadow of the Colossus.

To właśnie ten ostatni projekt pozwolił im się rozrosnąć i zdobyć jeszcze lepsze doświadczenie. Co przełoży się na ich następny projekt, który będzie także remake'iem, ale o znacznie większym znaczeniu i stopniu złożenia, co przyznali sami w trakcie wywiadu dla Digital Foundry.


Oczywiście nie zdradzili czym się zajmą, a także na jaką platformę, więc pole do spekulacji jest gigantyczne. Ale mając na uwadze ich wspaniałe stosunki z Sony, prawdopodobnie będzie to projekt dla japońskiej firmy. Może wreszcie Demon's Souls? A może coś, co nas zaskoczy? Remake jakiej gry stworzonej przez Sony (lub przez Sony wydanej) byście chcieli zobaczyć na PS4?

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2018-bluepoints-next-game-is-another-remake

Tagi: bluepoint games playstation 4