Iza Łęcka Iza Łęcka 01.06.2020 07:00
PS5 design koncepcja
6947V

PS5 nie wygląda jak Xbox Series X. Urządzenie ma przypominać klasyczną konsolę

W tym tygodniu zobaczymy pierwsze gry zmierzające na PS5. Sony zaprezentuje produkcje przygotowane z myślą o nowej generacji, jednak wciąż nie poznaliśmy oficjalnego designu PlayStation 5. Według dziennikarzy GameMag, wygląd najnowszego next-gena Sony przypomina standardową, ale grubą konsolę.

Microsoft zaskoczył prezentując Xboksa Series X, który w żaden sposób nie przypomina poprzednich konsol amerykańskiej korporacji, ani modeli konkurencji z Japonii. W myśl zapewnienia odpowiedniego chłodzenia oraz cichej pracy sprzętu nawet w czasie dużych obciążeń, zgodnie z zapewnieniami, niecodzienna bryła będzie najlepszym rozwiązaniem.

Już za niedługo poznamy gry zmierzające na PS5. W obecnej sytuacji, jednym z aspektów dotyczących next-gena, który elektryzuje graczy z całego świata, jest wygląd konsoli. Pod względem designu PlayStation 5 nie przypomina Xboksa Series X. Rosyjski serwis GameMag, korzystając z informacji uzyskanych deweloperów pracujących nad tytułem startowym dla nowej generacji, przedstawił kilka szczegółów konsoli Japończyków.

PS5 w żaden sposób nie przypomina koncepcji, które wcześniej pojawiły się w Sieci. Urządzenie posiada „jeden unikalny szczegół”, którego nikt jeszcze nie scharakteryzował, gdyż japońska korporacja łatwo mogłaby namierzyć źródło owego przecieku. Inżynierowie przygotowali dodatkową funkcję, o której prawie nikt dotychczas nie mówił – element był „krótko omówiony” w zachodniej prasie, ale dotychczas nikt nie zwrócił na niego należytej uwagi.

To standardowa konsola: płaska, kwadratowa, symetryczny box z zaokrąglonymi krawędziami. PS5 ma być „bardzo grube”: jest prawie dwa razy grubsze od PlayStation 4 Pro.

Najważniejsze w całej konstrukcji będzie oczywiście chłodzenie oraz głośność. Posiadając znacznie większą moc względem PlayStation 4 Pro, konstrukcja next-gena musi uwzględniać odpowiednią cyrkulację powietrza, przy możliwie jak najcichszej pracy.

Ciągle nie mamy pewności, że w najbliższych dniach zobaczymy PS5. Sony oficjalnie wspomina o grach, choć nie brakuje opinii, zgodnie z którymi japoński gigant musi jak najszybciej zaprezentować PlayStation 5, ponieważ może dojść do przecieku wyglądu z fabryk montażowych.

Źródło: https://www.psu.com/news/playstation-5-looks-nothing-like-xbox-series-x-almost-twice-as-big-as-ps4-pro-rumor/

Tagi: playstation 5 PS5 sony